شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 13:30 منتشر شده در مورخ: 1398/08/25 شناسه خبر: 1547683
رئیس سازمان صمت استان سمنان:

افزایش «غیرمنطقی» قیمت کالا و خدمات، «ممنوع و غیرقانونی» است/ مردم تخلفات را به 124 گزارش کنند

افزایش «غیرمنطقی» قیمت کالا و خدمات، «ممنوع و غیرقانونی» است/ مردم تخلفات را به 124 گزارش کنند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان می‌گوید افزایش «غیرمنطقی» قیمت کالا و خدمات، «ممنوع و غیرقانونی» است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، بهروز اسودی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در نشست فوق‌العاده کارگروه تنظیم بازار استان با تأکید بر این که هرگونه افزایش غیرمنطقی قیمت در حوزه کالا و خدمات ممنوع و غیرقانونی است اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت سوخت، هیچ دلیل کارشناسی برای افزایش قیمت اقلام مصرفی مردم وجود ندارد و به تمامی واحدهای صنفی و خدماتی اخطار داده می‌شود که از هرگونه افزایش غیرمنطقی قیمت در حوزه کالا و خدمات جدا اجتناب کنند.

اسودی با تصریح بر این که مشکلی در خصوص تأمین کالاها و به ویژه کالاهای اساسی وجود ندارد گفت: دستگاه‌های مختلف از جمله تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و سازمان صمت، مکلف هستند با تشدید نظارت، با هرگونه افزایش قیمت برخورد جدی کنند.

وی افزایش قیمت کالاها در پی افزایش قیمت بنزین را سوءاستفاده و تخلف توصیف کرد و گفت: گشت‌های نظارت و بازرسی در این ایام مانند سایر روزها فعال هستند و با هرگونه تخلف در واحدهای صنفی، سطح عرضه و... برخورد می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان این که بالغ بر 55 نفر در استان سمنان به عنوان بازرس و کارشناس نظارت و بازرسی فعالیت دارند گفت: این افراد وضعیت نرخ کالا و خدمات موجود، کمبود و فراوانی کالا و خدمات ضروری اولویت‌دار در سطح عرضه را به صورت ویژه رصد می‌کنند و عملکرد واحدهای صنفی استان را در این ایام زیر ذره‌بین خواهند داشت.

اسودی با درخواست از مردم برای درمیان گذاشتن تخلفات با شماره 124 گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف، اعم از گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه، فروش و نگهداری کالای قاچاق، فروش اجباری کالا و خدمات، عدم درج قیمت و... را به این سامانه ارتباطی اطلاع دهند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1547683
ارسال نظر
نظرات