شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:26 منتشر شده در مورخ: 1398/08/26 شناسه خبر: 1547969
استاندار آذربایجان‌شرقی مطرح کرد:
هرگونه افزایش قیمت به بهانه گرانی بنزین ممنوع است/ بازار رصد می‌شود
پورمحمدی گفت: سیاست اصلی ستاد تنظیم بازار ممنوعیت هرگونه افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین است و زمینه‌های سوءاستفاده در این خصوص باید از بین برود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، محمدرضا پورمحمدی، در جلسه فوق‌العاده کمیسیون تنظیم بازار استان به منظور بررسی و رصد آخرین وضعیت بازار کالاهای اساسی پس از افزایش قیمت بنزین، افزود: افزایش قیمت بنزین تاثیر چندانی بر روی قیمت تمام‌ شده کالاهای تولیدی ندارد.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین یک تصمیم حاکمیتی و لازم‌الاجراست، اظهار داشت: اصلاح قیمت‌ها بویژه در حوزه انرژی، تصمیم درستی است و دولت از محل درآمدهای حاصل از این تصمیم و برای کاهش آثار تورمی آن تسهیلات ویژه‌ای برای مردم در نظر گرفته است که به زودی اجرایی می شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تاثیر افزایش قیمت بنزین بر خدماتی مانند حمل‌ و نقل گفت: این موضوع باید به صورت کارشناسی و در جلسات تخصصی بررسی شود تا اگر نیازی به افزایش قیمت برخی خدمات یا افزایش سهمیه بنزین به بخش‌هایی خاص وجود دارد از طریق قانونی پیگیری شود.

پورمحمدی، بر رصد مستمر قیمت‌ها از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد و ادامه داد: سیاست اصلی ستاد تنظیم بازار ممنوعیت هرگونه افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین است و زمینه‌های سوءاستفاده در این خصوص باید از بین برود.

وی با اشاره به سوءاستفاده برخی افراد یا جریان‌های معاند از این موضوع، خواستار مواجهه منطقی و به دور از تنش با واکنش‌های بازار و جامعه شد و یادآوری کرد: هیچ اقدامی نباید موجب اخلال در زندگی مردم شود.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1547969
ارسال نظر
نظرات