شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 09:55 منتشر شده در مورخ: 1398/08/27 شناسه خبر: 1548092
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ضمن فراخواندن دونالد ترامپ برای حضور در مجلس این کشور در رابطه با پرونده استیضاح، می‌گوید حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید امنیت آمریکا را تهدید می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، اظهارات اخیر اعضای حزب جمهوری خواه مبنی بر عدم رسیدگی به روند تحقیقات استیضاح به دلیل مشغله‌های زیاد «دونالد ترامپ» را رد کرده و به وی پیشنهاد داد اگر برای آمریکا اهمیت قائل است، کاخ سفید را ترک کند.

 
به گزارش نیویورک پست، پلوسی در مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اس» در موضوع تحقیقات استیضاح رئیس جمهور آمریکا، ضمن رد بهانه‌های جمهوریخواهان مبنی بر مشغله زیاد ترامپ و عدم رسیدگی به روند تحقیقات گفت که "رئیس جمهور می‌تواند از هر فرصتی برای رسیدگی به این موضوع استفاده کند."
 
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اظهار داشت: "ترامپ می‌تواند مستقیم به کمیته بیاید و همه واقعیات موجود و هر آنچه را که می‌خواهد، بگوید. "
 
این مقام دموکرات در بخش دیگری از اظهارات خود با مقایسه اقدامات ترامپ با «ریچارد نیکسون»، رئیس جمهور اسبق آمریکا گفت: "اقدامات ترامپ به مراتب بدتر از اقداماتی است که ریچارد نیکسون، رئیس جمهور پیشین آمریکا انجام داده است ... نیکسون در مواردی به کشور اهمیت می‌داد و متوجه می‌شد که چنین اقداماتی نباید ادامه پیدا کند و پیش از آن که مجلس نمایندگان او را استیضاح کند، از قدرت کناره گیری کرد. "
 
وی در ادامه با جدی خواندن اتهامات ترامپ و با اشاره به تحقیقات در مورد اتهام ارتشاء وی به اوکراین در موضوع تحقیق از «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا و رقیب اصلی وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور، افزود: "چنین اقداماتی نقض قانون اساسی آمریکا است؛ او امنیت ملی ما را به خطر می‌اندازد، درستی انتخابات ما را با مخاطره مواجه می‌کند ... آمریکا با حضور چنین رئیس جمهوری در کاخ سفید در معرض خطر است. "
 
پلوسی در مورد اصرار جمهوریخواهان بر دیدار ترامپ با «ولادیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین، در میانه رسوایی «اوکراین گیت» تاکید کرد "چنین اظهاراتی افشاگر اوکراین گیت را نمی‌ترساند."
 
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین اظهار داشت طول مدت تحقیقات استیضاح بستگی به این دارد که چه تعداد شاهد در جلسات استماع حاضر شوند.
 
آمریکا پیشتر سه بار شاهد طی روند استیضاح برای روسای جمهور خود بوده است.
منبع: میزان
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1548092
ارسال نظر
نظرات