شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 14:46 منتشر شده در مورخ: 1398/08/29 شناسه خبر: 1548204
تهیه کننده سینما در گفت و گو با دانا؛
اعتراض باید مسالمت آمیز باشد/ برخی به دنبال اعتراض نیستند در پی خرابکاری هستند/ دولت باید در 6 سال گذشته سالانه 100 تومان نرخ بنزین را افزایش می داد
حسن توکل نیا تهیه کننده سینما گفت: قطعا در مملکت ما آزادی هایی وجود دارد و شهروندان می توانند از این آزادی ها استفاده کنند، یکی از آزادی ها این است که بتوانند اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند و الان هم به قیمت بنزین اعتراض دارند.

حسن توکل نیا تهیه کننده سینما در خصوص اعتراضات مردم نسبت به گران شدن بنزین و سوءاستفاده برخی از آشوب گران از این مطالبه مردمی در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گفت: قطعا در مملکت ما آزادی هایی وجود دارد و شهروندان می توانند از این آزادی ها استفاده کنند، یکی از آزادی ها این است که بتوانند اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند و  الان هم به قیمت بنزین اعتراض دارند.

وی افزود: قطعا باید اعتراض مسالمت آمیز باشد، نه به اموال عمومی و نه به هیچ اموالی نباید متعرض شوند و قطعا در بین این معترضین که به آرامی مطالبه گری می کنند افرادی هم پیدا می شوند که دست به خرابکاری می زنند.

این تهیه کننده پیشکسوت اظهار داشت: کسانی مانند راننده ها که از این گران شدن بنزین متضرر می شوند حق دارند اعتراض کنند که چرا یک شبه 200 درصد بنزین گران می شود، کارگران و قشر کم درآمد حق اعتراض دارند اما اعتراض باید مسالمت آمیز باشد نه این که به خشونت کشیده شود و جایی را به آتش بکشند، این کار غلط است.

توکل نیا در خصوص توقع خود از دولت اظهار داشت:  دولت کسری بودجه داشته و باید بودجه اش را تامین کند اما از طریق درست تری باید این کار را بکند نه این که دولت بگوید می خواهم این پول را از مردم بگیرم و به خودشان برگردانم، پس به درد تامین بودجه دولت هم نمی خورد.

وی ادامه داد: دایی بنده کشاورز است هروقت بنزین گران شد کرایه حمل کودش را می خواهد بدهد گران است، یا هر کار دیگری می خواهد بکند گران است یعنی دقیقا دوبرابر پولی که دولت می خواهد به او بدهد را باید خرج کند تا بتواند به کارش برسد، مشکل این جاست که افزایش قیمت بنزین بر روی همه چیز تاثیر می گذارد؛ دولت باید در این زمینه بهتر عمل می کرد و در این 6 سال باید هر سال 100 تومان بنزین را گران می کرد، این گونه برای همه عادی بود و هیچ اتفاقی هم نمی افتاد.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1548204
ارسال نظر
نظرات