شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 19:23 منتشر شده در مورخ: 1398/08/27 شناسه خبر: 1548233
نماینده مردم تبریز:
با «راه بنداز جابنداز» کاری پیش نمی‌رود/ نقطه به نقطه طرح باید تبیین شود
نماینده مردم تبریز گفت: دولتمردان هر اقدام اقتصادی که انجام می‌دهند باید قبل از آن مردم را آگاه کنند. با فرمول «راه بنداز جابنداز» که کاری نمی‌شود انجام داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، طرح افزایش قیمت بنزین توسط دولت نباید در سایر کالاها به ویژه حمل و نقل تسری پیدا کند به خبرنگار آناج گفت: حمل و نقل عمومی معمولا با افزایش قیمت سوخت دچار نوساناتی می‌شود به همین خاطر احتمال افزایش نرخ کرایه‌ها وجود دارد.

سعیدی افزود: هر نقطه از این طرح باید ریز بررسی شود وگرنه حرف‌های عمومی دولت، فایده‌ای ندارد. شرکت‌های حمل‌ونقلی به یکدیگر به توافق برسند که افزایش قیمتی نخواهند داشت و الا زور و اجبار کردن این شرکت‌ها از طرف دولت نه تنها سودی ندارد بلکه باعث خواهد شد که این ها قانون را دور بزنند.

نماینده مردم تبریز، افزایش قیمت کالاهای اساسی را یکی دیگر از نگرانی‌های مردم دانست و خاطرنشان کرد: کالای اساسی و مواد غذایی یکی دیگر از این زنجیره حمل و نقل است و به نوعی وابستگی شدیدی به حمل‌و نقل دارد. وقتی تا روز جمعه به طور مثال هزینه حمل و نقل‌ مواد غذایی با وانت 20 هزار تومان بود، بعد از شنبه به یکباره افزایش قیمت بنزین، صاحبان حمل‌و نقل را با مشکل مواجه کرد، اگر هزینه جابجایی افزایش یابد به طبع آن فروشنده نیز بر محصولات خود افزایش قیمتی خواهد داشت پس همه این ها به صورت یک زنجیره به هم متصل هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: پس نتیجه می‌گیریم نظارت حلقه اصلی برای عدم افزایش قیمت کالاهاست، علاوه بر نظارت، در تامین کالاها نباید دچار وقفه شویم، زمان و نحوه توزیع کالاها نباید تغییر یابد. دولت در این زمینه می‌تواند به 2 صورت تضمین دهد، اول اینکه مابه‌التفاوت افزایش قیمت بنزین را به صورت یارانه در اختیار مردم قرار دهد، این اقدام باید در سریع‌ترین زمان ممکن عملیاتی شود تا در مردم اعتماد ایجاد شود چراکه مردم نسبت به دولت در بی اعتمادی به سر می‌برند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور مردم تا به اکنون نجابت به خرج داده‌اند. با افزایش قیمت بنزین، فشار مضاعفی برمردم وارد خواهد شد. دولتمردان هر اقدام اقتصادی که انجام می‌دهند باید قبل از آن مردم را آگاه کنند. با فرمول «راه بنداز جابنداز» که کاری نمی‌شود انجام داد.

نماینده مردم تبریز گفت: مجلس در این موضوع از نظر رهبر انقلاب تبعیت کرد و در تصمیمات خود تجدید نظری قائل شد. علی رغم این اقدام، کمیسیون‌های برنامه و بودجه، اقتصادی و اصل 90 موظف شدند که بر تصمیمات گرفته شده نظارت دقیق داشته باشند. همچنین مجلس اعلام کرد در این رابطه هر قانونی که نیاز کشور است را تصویب کرده و شرایط اقتصادی را متعادل کند.

انتهای پیام/

 
 

 

https://dana.ir/1548233
ارسال نظر
نظرات