شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 19:33 منتشر شده در مورخ: 1398/08/29 شناسه خبر: 1548814
فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان:
اجرای ۵۳ عنوان برنامه در هفته بسیج/رهبر انقلاب اغتشاشات را به زیبایی مدیریت کردند
فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه در هفته بسیج ۵۳ عنوان برنامه و ۸۰۰ ریز برنامه توسط مجموعه نواحی در سراسر استان انجام می گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ سردار مظاهر مجیدی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج و ارائه گزارشی از حوادث پیش آمده در استان در خصوص مدیریت مصرف سوخت با ابراز قدردانی از راهپیمایی کنندگان امروز امت شهید پرور همدان اظهار داشت: مردم همدان به موقع و به هنگام برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی حضور پیدا کردند.

وی افزود: مردم در این حوادث پیش آمده هر کجا که فکر می‌کردند کوچکترین حرکت در راستای تقویت نظام نیست و در راستای تضعیف نظام است با اغتشاشگران همکاری نمی کردند.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه در این اتفاقات هماهنگی بین دستگاه های نظامی و امنیتی در استان بسیار خوب بود عنوان کرد: مردم هر کجا اغتشاشگر و آشوبگر را می‌دیدند بلافاصله اطلاع می دادند.

سردار مجیدی خاطر نشان کرد: بعد از شروع اغتشاشات اول یک نگرانی بود که چه خواهد شد، اما بعد از سخنان رهبر انقلاب تکلیف بر همگان و بر مجلس نشینان و بر  افراد مرتبط با امنیت مشخص و روشن شد.

وی با بیان اینکه معتقدم خداوند در وجود رهبری این جملات معنادار را الهام کرد گفت: طرح دو فوریتی  که نمایندگان می خواستند در مجلس مطرح کنند معلوم نبود چه  نتیجه ای را رقم می زد و رهبر انقلاب حوادث را به زیبایی مدیریت کردند.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه دستگیر شدن لیدر های اغتشاشات را باید از ناجا پرسید گفت: افراد دستگیر شده در تحویل ناجا هستند و در این اتفاقات وحدت فرماندهی بسیار نزدیکی با نهادهای امنیتی و انتظامی داشتیم.

سردار مجیدی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که گفت آیا با مدیران پروازی و مدیرانی که از نام سپاه سواستفاده می کنند برخورد می کنید عنوان کرد: ما مخالف مدیری که بخواهد نام انقلاب را یدک بکشد و پروازی باشد هستیم و گوش مدیری را که بخواهد کم کاری و برای مردم زحمت درست کند را می گیریم و برخورد می کنیم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی عصر همدان مبنی بر نقش رسانه های استان و قرارگاه فضای مجازی سپاه همدان در هدایت و کنترل افکار عمومی در اتفاقات اخیر چگونه بود تاکید کرد: ما یک کمیته فضای مجازی را برای این منظور راه اندازی کردیم و این کمیته بسیار تأثیرگذار بود و جلوی بسیاری از اتفاقات و موضوعات در خصوص اغتشاش را گرفت.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان در بخش دیگری از سخنان خود به نقش بسیج در اتفاقات اخیر اشاره و بیان کرد: ما در این اتفاقات چند روزه جلوه های ویژه ای از بسیج را دیدیم و همکاری بسیجی ها در این روزها را بر همگان روشن شد.

سردار مجیدی تاکید کرد: بسیجیان مخلصانه وارد میدان شدند و نقش خود را در این حوادث به خوبی پشت سر گذاشتند.

وی گفت: هفته بسیج امسال تفاوتی با سالهای دیگر دارد و امسال در ۴۰ سالکی بسیج هستیم.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه از فرمان حضرت امام در راه اندازی بسیج در سال ۵۸ تا امروز ۴۰ سال گذشته است عنوان کرد: در این ۴۰ سال با روحیه جهادی، اسلامی و فرهنگ اسلامی بسیج پشت سر گذاشتیم و رفتار با کینه استکبار شاید یک دلایلش استمرار تفکر بسیج و تفکر امام است.

سردار مجیدی در ادامه با بیان اینکه ۴۰ سال خدمت مخلصانه، جهاد و شهادت را پشت سر گذاشتیم خاطر نشان کرد: این تفکر بسیج برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی به میدان می آید.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه در هفته بسیج ۵۳ عنوان برنامه و ۸۰۰ ریز برنامه توسط مجموعه نواحی در سراسر استان انجام می گیرد.

سردار مجیدی با اشاره به روز شمار هفته بسیج عنوان کرد: روز اول تحت عنوان بسیج؛ مقاومت، ایثار و شهادت است و در اولین روز آیین  عطر افشانی گلزار شهدا، دیدار نخبگان بسیج با ائمه جمعه در تمام شهرستان ها را داریم.

وی ادامه داد: اعزام سه هزار دانش آموزان به راهیان نور، دیدار با خانواده شهدا، اجرای ۴۰ میز خدمت با عنوان چهل سالگی بسیج در تمامی شهرستان ها و ۶۰ برنامه یادواره شهدا و آبروی محله از دیگر برنامه های هفته بسیج است.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با اشاره به برنامه های دیگر در طول هفته بسیج گفت: روز دوم تحت عنوان بسیج؛ اخلاق و معنویت نامگذاری شده است. سخنرانی های مذهبی و فرهنگی، مشاوره رایگان توسط اقشار تخصصی بسیج و سخنرانی فرماندهان نواحی و بسیجیان در پیش از خطبه‌های نماز جمعه را داریم.

سردار مجیدی با اشاره به برنامه روز سوم هفته بسیج عنوان کرد: روز سوم تحت عنوان بسیج؛ علم و فناوری است. نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله بسیج در تالار قرآن و رونمایی از سامانهناب از برنامه های هفته بسیج است.

وی با بیان اینکه روز چهارم٬ بسیج؛ سبک زندگی اسلامی_ایرانی است اظهار داشت: در این روز برگزاری مجامع بسیج استان و شهرستان، یادواره شهدای زن ایثارگر را داریم.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه روز پنجم هفته بسیج، بسیج؛ فرهنگ و بصیرت نامگذاری شده است تاکید کرد: در این روز تیم های جهادی و پیشکسوتان را به مناطق محروم اعزام خواهیم کرد و همایش گام دوم و نقش بسیج و معرفی الگوهای برتر فرهنگی و معلمان تراز انقلاب را خواهیم داشت.

سردار مجیدی با اشاره به برنامه های روز ششم هفته بسیج خاطر نشان کرد: این روز، بسیج؛ دفاع و امنیت نامگذاری شده است. تجمع بزرگ بسیجیان در سراسر استان را داریم که در همدان یک اجتماع ۱۰ هزار نفری احتمالا با حضور فرمانده کل سپاه خواهیم داشت.

وی افزود: در روز ششم افتتاح اردوگاه صیانت برای تربیت افراد معتاد را با همکاری بهزیستی در دستور کار داریم و همچنین روستای برفیان تویسرکان که در سیل اول سال بطور کامل تخریب شده بود را کلنگ زنی خواهیم کرد.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با اشاره به برنامه های روز هفتم هفته بسیج گفت: روز هفتم بسیج؛ اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است و در این روز ۵۰۰ کمک جهیزیه به خانواده های کمیته امداد و بهزیستی واگذار می کنیم.

سردار مجیدی در بخش دیگری از سخنان خود به سازندگی سپاه اشاره کرد و اظهارداشت: ۱۰۴۰ پروژه را در استان برنامه ریزی کردیم و در هفته بسیج بسیاری از آنها افتتاح می شوند.

وی با بیان اینکه در مناطق محروم مسجد و حسینیه را مرمت و احداث کردیم گفت: در این خصوص ۱۸ پروژه داشتیم که تمام شده است و دستگاه های اجرایی و سپاه استان منابع آنها را تامین کرده اند. ۲۸ خانه عالم  را در روستاها آماده کردیم که منشا اثرات خیری بوده است.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان اضافه کرد: ۲۵ سالن ورزشی احداث، ۱۶۴ مدرسه مرمت و با همکاری آموزش و پرورش ۴۵ مدرسه را مرمت و زیبا سازی کردیم.

سردار مجیدی خاطر نشان کرد: ۵۰۰ منزل در سیل اول سال تخریب شده بود که ۲۰۰ منزل احداث و در حال اتمام است و در هفته بسیج واگذار می‌شود. ۲۲۳ واحد نیز مرمت شده و تحویل دادیم.

وی با اشاره به خدمات رسانی سپاه همدان به سیل زدگان اول سال گلستان گفت: ۱۳هزار بسته غذایی، ۵۹ هزار ۸۰۰ لباس و پوشاک، ۱۳هزار تخته پتو، ۵۹۵ تخته فرش و ۲۹۰ هزار باری آب معدنی به مناطق سیل زده ارسال کردیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1548814
ارسال نظر
نظرات