شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 17:05 منتشر شده در مورخ: 1398/08/29 شناسه خبر: 1548820
یک گزارش آمریکایی نشان می‌دهد که گروه تروریستی داعش همزمان با حملات ترکیه علیه شمال سوریه، از این شرایط سوءاستفاده کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، در گزارشی که به تازگی از سوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، منتشر شده، گفته شده است که حمله و عملیات نظامی ترکیه علیه شمال سوریه، فرصت مناسبی را در اختیار گروه تروریستی داعش برای تجدید فعالیت‌های خود فراهم کرده است.

در گزارش بازرس پنتاگون، علاوه بر حمله ترکیه به شمال سوریه، عقب نشینی نیروهای آمریکایی نیز باعث ایجاد فرصت مناسب جهت بهره‌برداری و استفاده نیروهای تروریستی داعش از شرایط عنوان شده است.
 
در این گزارش گفته شده اعضای گروه تروریستی داعش همزمان با تحولات اخیر در شمال سوریه، فرصت و فضای کافی را جهت اهداف خود و طرح ریزی برای حملات خارج از مرزها به دست آورده‌اند.
 
گزارش پنتاگون همچنین می‌افزاید که مرگ «ابوبکر بغدادی»، سرکرده گروه تروریستی داعش تاثیر کمی در قابلیت‌ها و توانایی‌های گروه تروریستی داعش داشته است.
 
این گزارش از سوی پنتاگون پس از آن منتشر می‌شود که پیشتر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا مدعی شکست داعش شده بود.
 
رئیس جمهور آمریکا در بهمن ماه سال گذشته مدعی شده بود: شکست داعش به زودی اعلام خواهد شد، شاید هفته آینده اعلام کنیم که ۱۰۰ درصد خلافت داعش را از بین برده‌ایم.
 
منبع: مهر
انتهای پیام/
http://dana.ir/1548820
ارسال نظر
نظرات