شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:04 منتشر شده در مورخ: 1398/09/03 شناسه خبر: 1549560
رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد تاکید کرد
تقویت روح خودباوری؛ وظیفه مهم بسیج علمی
رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد تاکید کرد: کمک به ترویج فرهنگ جهاد علمی، تقویت روح امید و نشاط، تقویت روحیه خودباوری علمی و الگوسازی بین آحاد جامعه از جمله وظایف بسیج علمی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، شب گذشته جشنواره جهادگران علم و فناوری به مناسبت روز "بسیج_علم و فناوری"امشب در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد یزد برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد در این جشنواره با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج گفت: نخستین توصیه رهبر انقلاب در فرامین گام دوم انقلاب علم آموزی است .  به تعبیر ایشان دانش آشکار ترین وسیله عزت و قدرت یک کشور است.

 سیدمحمد میرقانعی با تشریح فعالیت‌های سازمان بسیج علمی و پژوهشی فناوری گفت: سازمان بسیج علمی از سال ۸۷ با اهدافی نظیر کمک به شناسایی کمبودها و نیازهای کشور و تلاش برای برطرف نمودن آنها، تقویت بنیه علمی_پژوهشی و توانمندسازی علمی_مهارتی و کمک به هدایت و حمایت از طرح‌های مخترعان و مبتکران شکل گرفته است.

وی ادامه داد: کمک به ترویج فرهنگ جهاد علمی، تقویت روح امید و نشاط، تقویت روحیه خودباوری علمی و الگوسازی بین آحاد جامعه از جمله وظایف بسیج علمی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ‌راه اندازی خانه نخبگان با هدف سازماندهی ظرفیت نخبگان در سطح استان از جمله اقدامات بسیج علمی استان یزد برای رسیدن به اهداف فوق بوده است. همچنین ایجاد مراکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی و فنی به منظور کمک به رفع نیازهای علمی و فناوری از دیگر اقدامات سازمان است.

 میرقانعی تاکید کرد: ایجاد مراکز رشد خلاقیت و نوآوری برای تبدیل ایده به پدیده و ساخت نمونه اولیه طرح های مبتکران و نوآوران از دیگر اقداماتی است که سازمان بسیج علمی در دستور کار دارد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد اظهارکرد: خوشبختانه تا کنون حمایت های متعددی از طرح ها و ایده های ابتکاری محققین صورت گرفته است.

وی بیان داشت: نکته حائز اهمیت تشکیل ۲۴ پایگاه علمی و پژوهشی در استان یزد با هدف استفاده از ظرفیت جذاب فعالیت های علمی برای اقشار مختلف به ویژه دانشجویان است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1549560
ارسال نظر
نظرات