شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:14 منتشر شده در مورخ: 1398/09/03 شناسه خبر: 1549704
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان:

90 درصد جمعیت روستایی سمنان از نعمت گاز برخوردارند/ افزایش مصرف گاز استان در بخش صنعت

90 درصد جمعیت روستایی سمنان از نعمت گاز برخوردارند/ افزایش مصرف گاز استان در بخش صنعت
مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با اعلام اینکه 90 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز برخوردارند، گفت: شهرستان های سمنان و شاهرود بیشترین حجم مصارف گاز را دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا شریفی نژاد مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان، در گفتگو با خبرنگار مرآت، با توجه به شروع پیش هنگام سرما در ماه‌های جاری، گفت: مصرف گاز استان در یک هفته اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با اعلام اینکه در سال جاری تاکنون حدود ۸۰ درصد مصرف گاز استان در بخش صنعت و نیروگاه بوده و مابقی در سایر بخش ها مصرف شده است، اظهار کرد: شهرستان های شاهرود و سمنان به ترتیب بیشترین حجم مصارف گاز استان را به خود اختصاص دادند.

شریفی نژاد مطرح کرد: در حال حاضر و با احتساب پروژه های در دست اقدام حدود ۹۰ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش گازرسانی می باشند.

وی بر رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز، استفاده از لوازم گازسوز استاندارد و توجه ویژه به برچسب انرژی نصب شده بر روی این لوازم  تأکید کرد و افزود: مشترکین محترم باید از تبدیل وسایل نفت سوز به گازسوز بپرهیزند و از نیروهای متخصص برای نصب وسایل گازسوز استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان ضمن تأکید بر استفاده از بخاری های استاندارد برای گرم کردن منازل و محل کار، تصریح کرد: اطمینان از سلامت کارکرد و استاندارد بودن دودکش و دقت در نصب اتصالات لوازم گازسوز، از راه‌های پیشگیری از خطر گاز منواکسیدکربن است.

شریفی نژاد با اشاره به اینکه مشترکان باید هنگام نصب وسایل گاز سوز به خصوص بخاری گازی از باز بودن مسیر دودکش و نصب کلاهک H در پشت بام مطمئن شوند، مطرح کرد:  برای پیش بینی تبادل هوا و جریان اکسیژن کافی متناسب با نیاز دستگاه‌ها و سامانه‌های گرمایشی نصب شده در محیط های مسکونی مشترکان دقت کافی داشته باشند.

وی ضمن تأکید بر استفاده نکردن از بخاری های بدون دودکش در محیط‌های مسکونی بسته، خاطرنشان کرد: آبی نبودن شعله بخاری، رطوبت زیاد اطاق و نامطبوع بودن فضای منزل نشانه خطر است و باید در این گونه مواقع ارتفاع دودکش و مسیر آنرا کنترل کرده یا از افراد کارشناس و یا تماس با ۱۹۴ در این خصوص درخواست راهنمایی و کمک شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان، ادامه داد: سرویس کردن کامل مجموعه سامانه های گرمایشی مجتمع های مسکونی به خصوص رسوب زدایی کوره ها و اطمینان از سلامت مشعل ها و... قبل از آغاز فصل سرد، استفاده از بست های فلزی و شیلنگ استاندارد و لوله های بخاری فلزی در نصب بخاری و لوازم گازسوز، جلوگیری از نصب دودکش‌های آکاردئونی و استفاده نکردن از یک شیر گاز برای چند وسیله گازسوز از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه شود.

شریفی نژاد اذعان کرد: در سال ۹۸ تاکنون یک نفر دچار مرگ خاموش ناشی از گاز طبیعی شده است.

وی با بیان اینکه هر سال بخش عمده‌ای از حوادث فوت و خفگی با گاز منواکسیدکربن مربوط به دودکش است، گفت: با آغاز فصل سرد سال بر اثر بی احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی به ویژه بخاری و آّبگرمکن، تعدادی از هموطنان جان خود از دست می دهند، بنابرین امیدواریم مشترکان گاز با رعایت کامل اصول ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز، پاییز و زمستان آرام و بدون حادثه ای را پشت سر گذارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان، میزان درجه حرارت استاندارد در منازل در فصل سرد را ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد اعلام کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1549704
ارسال نظر
نظرات