شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:42 منتشر شده در مورخ: 1398/09/03 شناسه خبر: 1549710
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان:

تغییر در سبک زندگی، یکی از عوامل افزایش آسیب‌های اجتماعی است/ طرح محله اسلامی، اقدامی شاخص در مقابله با آسیب‌های اجتماعی است

تغییر در سبک زندگی، یکی از عوامل افزایش آسیب‌های اجتماعی است/ طرح محله اسلامی، اقدامی شاخص در مقابله با آسیب‌های اجتماعی است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: یکی از دلایل فراوانی آسیب های اجتماعی، دوری جستن از سبک زندگی ایرانی - اسلامی است که مبتنی بر فطرت پاک انسان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در همایش فعالان خدمت رسانی در محلات اسلامی بسیج فرهنگی و فرهنگ بسیجی را لازمه پیشرفت کشور دانست و افزود: امروز توسعه و پیشرفت کشور نیازمند فرهنگ بسیجی در همه امور است.

خجسته پور تغییر در سبک زندگی یکی از عوامل تحول در محلات و زندگی شهری عنوان کرد و گفت: در گذشته محلات کهن هویتی داشتند و انسان های ممتاز و شاخصی حضور داشتند که محل رجوع مردم بودند اما با جابجایی ها و مهاجرت ها برخی از محلات هویت خودرا از دست دادند.

وی در ادامه گفت: به دنبال آن، شاهد بروز آسیب های اجتماعی در برخی محلات هستیم و میزان جرایم در برخی ازآن ها بالاتر از سایر نقاط است.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه آسیب های اجتماعی تک علتی نبوده و بصورت حلقه های زنجیر به هم پیوسته هستند گفت: گاهی اعتیاد باعث طلاق و گاهی طلاق باعث اعتیاد می شود و راه مقابله با آن، برنامه ای منسجم و جامع است.

خجسته پور با اشاره به فرامین رهبری در خصوص آسیب های اجتماعی گفت: اگر با همین روند عادی حرکت کنیم بازهم 20سال در مبارزه با آسیب های اجتماعی عقب هستیم و این مسیر نیاز به یک حرکت جهادی با فرهنگ بسیجی دارد.

وی محلات اسلامی را یکی از اقدامات شاخص در مبارزه با آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: یکی از دلایل فراوانی آسیب های اجتماعی، دوری جستن از سبک زندگی ایرانی - اسلامی است که مبتنی بر فطرت پاک انسان است و هراندازه از آن دور شویم به همان نسبت به سمت آسیب ها حرکت می کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در ادامه گفت: فعالان این عرصه باید نیازها و مطالبات مردم را شناسایی و از دستگاه های اجرایی مربوطه مطالبه کنند.

خجسته پور همچنین خاطرنشان کرد: در این امر دستگاه های مختلفی در حال فعالیت اند که باید به یکدیگر متصل باشند تا شاهد هم افزایی در جهت شکل گیری محلاتی در تراز نظان اسلامی باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1549710
ارسال نظر
نظرات