شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1398/09/04 شناسه خبر: 1549946
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی:
۱۱۰ میلیارد ریال زکات در خراسان شمالی جمع‌آوری شد/ ۵۰۰ روستای استان مشمول پرداخت زکات هستند
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: در هشت ماهه نخست سال جاری 110 میلیارد ریال زکات جمع آوری شده که در مقایسه با سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی پیش از ظهر امروز در دومین جلسه شورای زکات استان در جمع اعضای شورا و اصحاب رسانه اظهار کرد: از مجموع 788 روستای خراسان شمالی 500روستا مشمول پرداخت زکات هستند که از این تعداد 245 روستا زکات پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: در طی سال یک هزار و 445 عامل به صورت افتخاری، 58 مبلغ مقطعی، 115 مبلغ افتخاری با شورای زکات همکاری دارند.

مدیر کل کمیته امام خمینی (ره) با بیان اینکه مجموع زکات جمع آوری شده در هشت ماهه نخست سال جاری 110 میلیارد ریال بوده است، افزود: 35 میلیارد ریال زکات فطریه و کفارات و مبلغ 75 میلیارد ریال زکات واجب و مستحب جمع آوری شده که 80 درصد برای مصرف محرومین و 20 درصد برای پروژه های عمرانی اختصاص پیدا می کند.

الهی راد خاطرنشان کرد: مجموع زکات جمع آوری شده خراسان شمالی در سال 97 مبلغ 95 میلیارد ریال بود که در سال جاری 15 درصد رشد پیدا کرده است.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان اضافه کرد: شجره طیبه طرحی است که باغداران درختی را برای اهدای محصولات آن به نیازمندان اهدا می کنند.

وی با اشاره به اینکه سه هزار و 481 اصله درخت شامل هلو، پسته، سیب، گلابی، آلبالو، گیلاس، انار، بادام، زردآلو در سراسر استان در طرح شجره طیبه شرکت دارند، گفت: از این تعداد یک هزار و 650 اصله درخت سیب و یک هزار و 464 درخت پسته بوده است.

این مقام مسئول یادآور شد: از مجموعه درخت های سیب شرکت داده شده در این طرح 31 تن سیب برداشت و در بین نیازمندان توزیع شد.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1549946
ارسال نظر
نظرات