شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 16:38 منتشر شده در مورخ: 1398/09/05 شناسه خبر: 1550053
جانشین سپاه فتح:
اغتشاشات اخیر آثار سیلی‌هایی است که استکبار از جبهه‌های مقاومت خورد/ خواص روشنگری کنند/ مرز بین ما و دشمن از ساحل اروند به سواحل مدیترانه به پیش رفت+تصاویر
انصاری گفت:آثار شکست دشمن در مقابل جبهه مقاومت را در این اغتشاشات دیدیم که سردمداران رژیم استکباری و هم پیمانان آنها اعلام کردند که از دو سال قبل برای ایران برنامه ریزی کردیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس؛ جانشین فرماندهی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در نشست افتتاح طرح "هر مسجد یک حقوقدان" در یاسوج، بر لزوم بصیرت و روشنگری خواص تاکید کرد.

جهانگیر انصاری با گرامیداشت هفته بسیج تصریح کرد: بسیجیان کارنامه زرین 8 ساله دفاع مقدس را به نام خود ثبت کردند.

وی گفت: بسیجی کسی است که وقتی انسان کارنامه درخشانش را در طول عمر 40 ساله انقلاب اسلامی مطالعه می کند، به آن جمله شیرینی که امام فرمود"من از خلوص شما بسیجیان غطبه می خورم"؛ می رسد.

 انصاری خاطرنشان کرد:این بسیج چه جمعیتی است که امامی که ما باور داریم نائب امام زمان بود، اینچنین از آن یاد می کند؟این چه جمعیتی است که امام راحل(ره) آن را لشکر مخلص خدا خواند.

 

 

وی افزود: اخلاص و شجاعت، شهامت، دشمن شناسی، به موقع عمل کردن و به موقع دفاع کردن از مولفه هایی است که امام(ره) به یقین آنها را در جامعه بسیج  دیدند، که اینگونه از بسیج یاد کردند.

جانشین فرماندهی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد:این چه جمعیتی است که نائب امام زمان(عج) از خدا می خواهد با آنها محشور شود؟ مگر غیر از این است که کم سن و سال ترین این قشر، دانش آموزان بودند که بیش از 500هزار نفر در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند؟

وی گفت: مگر غیر از این است که از این جمعیت کم سن و سال، 36هزار نفر جان خود را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کردند؟مگر غیر از این است که در این دانشگاهی که امام عزیز جبهه را دانشگاه خواند،انسان های وارسته و بزرگ با سن کم اما بصیرت بالا، کسانی که وصیت نامه می نوشتندو به استقبال مرگ در راه خدا می رفتند،تربیت شد؟چه کسی را سراغ دارید که خود به سراغ مرگ رود؟مرگی که در راه خداست،مرگی که خداوند مزد آن را در قرآن کریم بشارت داد.

انصاری تصریح کرد:باورمان بر این است که " شهدا عند ربهم یرزقون " هستند؛ وقتی وارد چهل و یکمین سال انقلاب می شویم، با ورق زدن وصایای شهدای دفاع مقدس، انگار آنها تمامی صحنه های امروز انقلاب را حضور دارند و همه این حوادث را پیش بینی می کردند.

 

 

وی گفت:رزمندگان جامانده از قافله شهدا یاد دارند وقتی شب های عملیات از همدیگر سبقت می گرفتند و ناله های نیمه شب بسیجیان در نماز شب هایشان که وقتی خلوص آنها را می دیدند، به وجد می آمدند.

جانشین فرماندهی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در ادامه خطاب به حقوقدانان گفت:جامعه شجاع حقوقدانان بسیج!اگر شجاعت و شهامت نداشته باشید،قطعا نمی توانید عدالت را اجرا کنید؛شجاعت ،شهامت، مردانگی و خداباوری و دین محوری به شما این جرأت را می دهد که از عدالت دفاع کنید و با ظالم در سنگر عدالت مقابله کنید.

انصاری افزود: شما در یک سنگر می جنگید، یعنی سنگر دفاع از حق و مبارزه با باطل،از دونفری که به شما مراجعه می کنند باید یکنفر ناراضی بیرون رود،اگر هر کس در هر سنگری از این نظام اسلامی که خونبهای شهداست، به خوبی به وظیفه خود عمل کند، می توانیم دین شهدا را ادا کنیم.

وی گفت:اغتشاشات اخیر را همه مشاهده کردید،خیلی از بسیجیان در کنار مردم بودند و از انقلاب صیانت کردند، دشمنی که نتوانست در سن نوجوانی و نوپایی، این انقلاب را ساقط کند،مگر می شود در سن پختگی و بالندگی یعنی 40 سالگی کار به جایی ببرد؟دشمن در چنین شرایطی از مولفه اختلاف،نا امیدی نسبت به نظام و از بی تدبیری ها در عملکرد موج سواری می کند.

جانشین فرماندهی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:در قضیه گرانی بنزین در شهرستان ها عده ای وقتی آمدند، همه بچه های حزب الهی و انقلابی هم برای پاسخ به بی احترامی و بی حرمتی به خطوط قرمز به میدان آمدند و اعلام کردند خطوط قرمز ما ولایت و نظام است اما گروه دوم آمدند موج سواری و سوء استفاده کردند، اگر ما بتوانیم در تدابیر مدیریتی به خوبی عمل کنیم چالش های کمتری مقابل نظام خواهیم دید.

 

 

انصاری گفت: منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را باید مد نظر قرار دهیم، مگر امام نفرمود حفظ نظام از اوجب واجبات است و از حفظ جان انسان حتی اگر جان امام عصر باشد واجب تر است؛ چرا که امام عصر رضایت ندارند در برابر دشمن به دلیل تعرض به نظام و چالش برای نظام عقب نشینی کنیم.

وی ادامه داد:در شورای تامین استان گفتم همین مردمی که به خیابان آمدند و بساط اغتشاش گران را مانند سیل جمع کردند می بایست هر کدام به عنوان یک سرباز،بسیجی و عضوی از نظام  همان روز اول مقابل این افراد بایستند و بپرسند از انقلاب چه می خواهید؟

انصاری خاطرنشان کرد:بی بصیرتی باعث شد که عده ای خود را مقابل نظام قرار دهند، اگر بصیرت نداشته باشیم یک راننده کمپرسی جزو خواص و یک امام جمعه جزو عوام می شود.

وی گفت:خواص در طول انقلاب دچار انحراف شدند؛بصیرت یعنی اینکه بدانیم کسی که سر امام حسین(ع) را از تن جدا کرد، از جانبازان جنگ صفین بود که تا مرز شهادت هم پیش رفت.

انصاری افزود:خواص به خصوص علما،اساتید و جامعه بزرگ ایثارگری باید روشنگری کنند، باید به جامعه بگویید که جوان 11 ساله از سیلاب و کلوار (از محروم ترین روستاهای دور افتاده کهگیلویه و بویراحمد) را در راه این انقلاب دادیم؛شاید برای برخی از مسئولان ما سخت باشد حتی با ماشین دولتی بر سر قبر این شهید بزرگوار بروند، آن زمان که راه نبود چنین جوانانی با پای پیاده از آن روستاها به جبهه می رفتند.چه بصیرت، انگیزه و توکلی باعث  شد تا این جمعیت به ندای ملکوتی امام راحل لبیک بگویند؟

 

 

جانشین فرماندهی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اقتدار روز افزون ایران اسلامی در منطقه و جهان گفت:مگر رزمندگان ما کشتی های نفتکش و ناوچه ها و تکاوران استکبار را به شکل فجیعی در خلیج فارس به اسارت در نیاوردند؟مگر مرز بین ما و دشمن از ساحل اروند به سواحل مدیترانه به پیش نرفت؟مگر رژیم صهیونستی در تیررس جبهه های مقاومت نیست؟

 انصاری افزود:مگر فرمانده عزیز و شجاع یمن، اسرائیل را تهدید نکرد که در تیررس موشک های ما هستید؟مگر آن شعار نیل تا فرات و هلال شیعی تبدیل به جبهه مقاومت نشد؟چه شد که ارتش انقلابی ما متشکل از زینبیون،فاطمیون،انصارالله،حزب الله و الحوثی ها همه تحت فرماندهی سردار سلیمانی با بیش از 80کشور دنیا جنگیدند و همه را شکست دادند؟

جانشین فرماندهی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت:آثار آن شکست را در این اغتشاشات دیدیم که سردمداران رژیم استکباری و هم پیمانان آنها اعلام کردند که از دو سال قبل برای ایران برنامه ریزی کردیم.

انصاری در پایان تصریح کرد: این ها آثار سیلی هایی است که استکبار از دست فرزندان برومند انقلاب و رزمندگان اسلام دریافت کردند، به یقین انقلاب این پیچ ها را با عنایت الهی و تدابیر پیامبر گونه رهبر فرزانه انقلاب پشت سر خواهد گذاشت وطبق قولی که مقام معظم رهبری به جهانیان و مستضعفان داده،این پرچم به دست صاحب اصلی آن یعنی امام عصر(عج) سپرده می شود.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1550053
ارسال نظر
نظرات