شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 10:46 منتشر شده در مورخ: 1398/09/06 شناسه خبر: 1550375
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار ارومیه:
افزایش ۸۰ درصدی کرایه کامیون عامل اصلی افزایش قیمت گوجه‌فرنگی است/ تدابیر اساسی در راستای کاهش قیمت اندیشیده شده است
رئیس اتحادیه میوه و تره بار ارومیه گفت: افزایش ۸۰ درصدی کرایه کامیون از علل اساسی افزایش قیمت گوجه‌فرنگی بود که این مشکل با تامین محصول از دیگر مناطق رفع شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قاسم عزتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اروم‌نیوز، درخصوص قیمت گوجه‌فرنگی و علل افزایش قیمت این محصول، اظهارداشت: هرساله در بازه‌های زمانی مشخصی قیمت گوجه فرنگی دچار مشکل شده و نوساناتی را به دنبال دارد که با مروز زمان این مشکل قابل حل خواهد بود.

وی، افزود: در سال‌جاری نیز پس از گذر از بازار تابستانی و نبود حمایت‌های کافی از کشاورزان و عدم همکاری در راستای نگهداری و انبار محصولات گوجه‌فرنگی ارومیه قیمت قابل قبولی نداشته و اکثر محصولات کشاورزان ارومیه از بین رفت.

رییس اتحادیه میوه و تره بار ارومیه، با بیان اینکه کارخانجات آذربایجان‌غربی از خرید تضمینی گوجه‌فرنگی از کشاورزان دوری کردند، ادامه داد: عملا کشاورزان استان‌های دیگر گوجه‌فرنگی های خود را تحویل کارخانجات آذربایجان‌غربی دادند و کشاورزان استان از هرگونه حمایت‌ها و خرید‌های تضمینی بی بهره ماندند.

وی، تاکید کرد: بیش از ۳۰۰ هکتار زمین در جنوب کشور اجاره شده و افرادی جهت کشت و برداشت گوجه‌فرنگی در محل مستقر شده‌اند و در همین راستا با تزریق یک میلیارد تومان نقدینگی از سوی شهردار ارومیه، خریدهای قابل توجهی جهت تنظیم بازار ارومیه انجام شده است.

عزتی، تصریح کرد: قیمت گوجه‌فرنگی روزهای گذشته از ۱۲ هزار تومان تا ۱۶ هزار تومان بود که با ورود کامیون‌هایی از استان‌های جنوبی، نهایت قیمت گوجه فرنگی ۶ هزار تومان شده است. در روزهای آینده با افزایش میزان این محصول قیمت کمتر هم می‌شود.

وی، ابراز داشت: بارش باران در استان‌های جنوبی چیدن گوجه‌فرنگی را با مشکل مواجه کرده و از سوی رانندگان کامیون‌های حمل بار نیز کرایه‌ها به میزان ۸۰‌ درصد افزایش قیمت داشته است.

رییس اتحادیه میوه و تره بار ارومیه، خاطرنشان کرد: وظیفه ما تامین میوه و محصولات استراتژیک در بازار است و نظارت بر قیمت‌ها در بازار مسئولان خاص خود را دارد. قیمت‌های بازارهای آزاد به شدت نجومی بوده و مسئولان باید نظارت دقیق‌تری بر بازار دستفروشان داشته باشند.

وی، در خصوص قیمت پیاز نیز عنوان کرد: پیاز سفید در میدان تره بار نهایت ۲ هزار تومان و پیاز قرمز به دلیل صادرات به کشورهای عربی گران‌تر بوده و قیمت هر کیلو از این محصول ۶ هزار تومان است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1550375
ارسال نظر
نظرات