شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:40 منتشر شده در مورخ: 1398/09/08 شناسه خبر: 1550933
امام‌جمعه رشت:

نمایندگان مجلس بگویند برای مردم حوزه انتخابیه خود چه کرده‌اند؟!

نمایندگان مجلس بگویند برای مردم حوزه انتخابیه خود چه کرده‌اند؟!
امام جمعه رشت گفت: افراد لیبرال منش در صدد تصرف شخصیت میرزا کوچک خان جنگلی هستند این در حالی است که میرزا یک روحانی آگاه و چهره مذهبی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، آیت الله فلاحتی امروز در خطبه های نماز جمعه شهر رشت در مصلی امام خمینی(ره) با دعوت از همگان به تقوی الهی به فرارسیدن 11آذر سالروز شهادت میرزاکوچک خان جنگلی اشاره کرد و گفت: افراد لیبرال منش در صدد تصرف شخصیت میرزا کوچک خان جنگلی هستند این در حالی است که میرزا یک روحانی آگاه و چهره مذهبی است.

امام جمعه رشت ادامه داد: میرزا کوچک جنگلی برای دنیای اسلام و شاید برای تمام ملت های آزاده اسوه و الگو بود.

فلاحتی میرزا کوچک جنگلی را روحانی متعبد و آگاه به مسائل دنیای خود دانست و گفت: میرزاکوچک جنگلی روحانی متعبد حوزوی بود که به نام روحانیت برای اسلام قیام کرد اما افراد لیبرال منش درصدد تصرف شخصیت هستند.

وی بیان کرد: هشتم آذرماه سال ۱۳۶۰ یادآور آزادسازی بستان در عملیات طریق القدس است و این روز را به رزمندگان دلاور آن دوران تبریک عرض می کنم.

امام جمعه رشت به تقسیم فلسطین به دو منطقه عربی و یهودی نشین توسط سازمان ملل در سال ۱۹۴۷ میلادی اشاره کرد و افزود: تاکنون سازمان ملل به درد ملت ها نخورده و ابزاری برای قدرت های سلطه جوی بین المللی است.


فلاحتی به ولادت امام حسن عسکری(ع) در ۲۳۲ هجری قمری اشاره کرد و گفت: زمینه سازی برای عصر غیبت از اقدام های امام حسین عسکری(ع) بود.


نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از مدت های طولانی تشکیل جلسه داد، خاطرنشان کرد: جلسه مذکور نوشدارو پس از مرگ سهراب است.


آیت الله فلاحتی به غفلت مسئولان نسبت به فرهنگ جامعه اشاره کرد و یادآور شد: بعضی از ناهنجاری ها در جامعه تبدیل به هنجار شده است.


وی با بیان اینکه مساله عفاف و حجاب در جامعه بیداد می کند، اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر دستگاه های متولی درباره امر عفاف و حجاب کاری انجام ندادند.


امام جمعه رشت، خواستار یاری دولتمردان به مردم در امر عفاف و حجاب شد و بیان کرد: اگر در رسانه های جمعی درباره موضوع عفاف و حجاب صحبت می شد بسیار اثرگذار بود.


آیت الله فلاحتی با اشاره به اعتراف یکی از مسئولان وزارت امور خارجه مبنی براینکه نتیجه و دستاورد برجام اعمال تحریم های جدید است، تصریح کرد: وزیر امور خارجه فرانسه ایران را تهدید به اجرای مکانیزم ماشه به دلیل خارج شدن از برجام کرده است.


وی به برخورد چماق و هویج اروپایی ها با ملت ایران اشاره کرد و افزود: تهدید اجرای مکانیزم ماشه یک نوع باج خواهی بین المللی است اما به نظر می رسند سیاستمداران غربی الفبای سیاست را نمی دانند و هنوز ملت ایران را نشناختند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه آمریکا دوران افول موریانه ای خود را طی می کند، خاطرنشان کرد: مطرح کردن طرح جدید مذاکره از طرف آمریکا به منظور زنده نگه داشتن این کشور با تنفس مصنوعی است.


آیت الله فلاحتی، مذاکره از نگاه تحلیلگران و مردم ایران را عمل خدعه آمیز و نیرنگ عنوان کرد و گفت: از رجال سیاسی کشور تقاضا دارم به دنبال معاهده های سی.اف.تی و … نروید زیرا قدرت های استکباری تزیور می کنند و درغگو هستند.

وی به خنجر زدن اروپایی ها از پشت به ملت ایران در ۴۰ سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: زمانی غنی سازی هسته ای ما ۲۰ درصد بود و اکنون به ۴.۵ درصد رسیده است.


امام جمعه رشت به نزدیک شدن ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: نمایندگان مجلس بگویند در مدت ۴ سال برای مردم حوزه انتخابیه خود چه کرده اند.


آیت الله فلاحتی با بیان اینکه نمایندگان اقدام های انجام شده برای کارآفرینی جوانان در مجلس را اعلام کنند، اظهار کرد: نمایندگان عملکرد مجلس درباره گرانی و تورم، در راستای اهداف بلند و خطوط ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری و همچنین اقدام های انجام شده در حوزه انتخابیه خود برای مردم را بیان کنند.


وی عزل و نصب مدیران توسط نمایندگان مجلس را درد جامعه عنوان کرد و افزود: نمایندگان اقدام های انجام شده برای کنترل گرانی ها در ۲ سال اخیر را اطلاع رسانی کنند.


نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به حمله اراذل و اوباش حمایت شده از طرف آل سعود و رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در نجف اشرف، بیان کرد: مسئولان کشور عراق درباره حادثه مذکور از مسئولان و ملت ایران عذرخواهی کردند.

 

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: حمله کنندگان به کنسولگری نظام جمهوری اسلامی ایران در نجف، ناصبی هایی هستند که به جنگ امیرالمومنین علی(ع) آمدند.


وی به عملکرد خوب دستگاه های نظارتی برای مقابله با گرانی ها در جامعه اشاره کرد و گفت: تکرار می کنم، مواظب افزایش قیمت ها باشید و روند نظارت بر بازار را ادامه دهید.


امام جمعه رشت، خطاب به مسئولان اظهار کرد: اگر می خواهید مردم به شما چشم امید داشته باشند، هیچ امری نباید موجب افزایش قیمت ها شود.


آیت الله فلاحتی به اهمیت تشویق به عنوان یکی از راهکارهای تربیت از نگاه اسلام اشاره کرد و یادآور شد: اگر تشویق در جمع صورت گیرد بسیار تاثیرگذار است.

 

امام جمعه رشت در ادامه با بیان اینکه نتیجه و دستاورد برجامِ چندین ساله، اعمال تحریم های جدید شد، افزود: مذاکره در نگاه مردم ما جز یک عمل نیرنگ‌بار و خدعه‌آمیز، چیز دیگری نیست.

 

فلاحتی ادامه داد: نمایندگان مجلس بیایند بگویند در این چهار سال برای مردم حوزه انتخابیه خود چه کرده اند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1550933
ارسال نظر
نظرات