شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 09:59 منتشر شده در مورخ: 1398/09/09 شناسه خبر: 1550991
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان مطرح کرد؛
چتر حمایت خیرین بر پروژه های عمرانی میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان
برومند گفت: پس از انتشار مشخصات پروژه های عمرانی پیش بینی شده سال ۱۳۹۸، خیرین جهت مشارکت در این پروژه ها اعلام آمادگی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ رضا برومند، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان با اشاره به چتر حمایت خیران بر پروژه های عمرانی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان گفت: این اداره کل پروژه های عمرانی تعریف شده سال ۱۳۹۸ را با ذکر شماره، عنوان، مشخصات و محل اجرای آن را با هدف نظارت و مشارکت مردم منتشر و به اطلاع عموم رساند که در همین راستا خیرین جهت مشارکت در این پروژه ها اعلام آمادگی کردند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۵ پروژه گردشگری و چهار پروژه در حوزه میراث فرهنگی تعریف و اعلام شده است، افزود: ایجاد زیر ساخت های گردشگری در شهرستان قشم شامل روستاهای صلخ، طبل، سهیلی، گوران و دهخدا، در شهرستان بندرعباس سیخوران، قلم سرخاء و جزیره هرمز، در شهرستان بندرخمیر  روستای دریخا و آبگرم سیاه کش، در شهرستان بندرلنگه آبگرم خصت، در شهرستان میناب ساحل تیاب، در شهرستان پارسیان بوچیر و در شهرستان رودان روستای زیارتعلی است.

برومند تصریح کرد: پروژه های عمرانی میراث فرهنگی شامل قلعه های مغویه در بندرلنگه، هشنیز در پارسیان و هزاره میناب و همچنین برکه های باران در بندرعباس است.

مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان بر استفاده از تمام ظرفیت ها در راستای توسعه گردشگری استان تاکید و خاطر نشان کرد: تا حد امکان زمینه های مشارکت و همیاری خیرین و سایر دستگاه ها را برای توسعه گردشگری و حفظ آثار تاریخی فراهم خواهیم آورد.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1550991
ارسال نظر
نظرات