شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 12:35 منتشر شده در مورخ: 1398/09/09 شناسه خبر: 1551070
رئیس بسیج اساتید‌ گیلان:

زیست بوم تالاب انزلی هنوز بررسی نشده و مطالعه جامعی انجام نشده است

زیست بوم تالاب انزلی هنوز بررسی نشده و مطالعه جامعی انجام نشده است
رئیس بسیج اساتید‌ گیلان با بیان اینکه زیست بوم تالاب انزلی هنوز بررسی نشده و مطالعه جامعی انجام نشده است، گفت: درمان تالاب انزلی نیازمند پروژه چندساله با مطالعه جامع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، کیوان میرزایی، رئیس بسیج اساتید‌ گیلان با حضور در دفتر هشت دی با بیان اینکه سازمان بسیج اساتید ۲۷دفتر و کانون در دانشگاه های مختلف گیلان دارد، اظهار کرد: بسیج اساتید بیش از ۲هزار عضو استاد دارد.

وی با اشاره به تغییر رویکرد ها و راهکار ها در مدت زمان حضور خود گفت: شأن کار ما در موضوع بازسازی و بازیابی اندیشه ها است و حوزه و دانشگاه می توانند مبدأ همه تحولات جامعه باشند.

رئیس بسیج اساتید‌ گیلان با تأکید بر ایجاد تحول و بروزرسانی به عنوان رسالت دانشگاه تصریح کرد: دانشگاه باید در همه زمینه ها برای خود و جامعه پیرامونش بروز رسانی کرده و دانش خود را در همه‌ جا گسترده کند.

میرزایی با بیان اینکه متاسفانه اکنون دانشگاه ها کاربردی نیستند افزود: همه دنیا بر اساس پژوهش های دانشگاه ها فعالیت می کنند اما کشور ما اینگونه نیست.

رئیس بسیج اساتید‌ گیلان ایجاد بهترین شرایط کاری در حوزه تخصصی خود برای جامعه را وظیفه اصلی بسیج اساتید دانست و ادامه داد: آیا کسی برای بیماری های جامعه به نظام دانشگاهی مراجعه می کند؟ دانشگاه ها اصلا هدفمند نیستند و ما می خواهیم علم نافع را در دانشگاه ها و حوزه برجسته کنیم.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی به قدری بزرگ بود که از نیازهای آن جاماندیم افزود: استعداد کافی وجود دارد و مجموعه سیاست داران نظام عالی باید برای حرکت استعداد‌ها ریل گذاری کند.

 

** راه اندازی ۴ اندیشکده در گیلان

میرزایی با اشاره به اینکه توانستیم ۴ اندیشکده در گیلان راه اندازی کنیم ادامه داد: اندیشکده مطالعات راهبردی گیلان پس از اجرا به کل کشور ابلاغ شد، این اندیشکده چون یک آزمایشگاه در مسائل مختلف شامل تکنولوژی، فناوری، علوم انسانی و... بررسی کرده و اعلام نتیجه می‌کند.

رّیس بسیج اساتید‌ گیلان با اشاره به شناسایی مشکلات و اولویت بندی آنها به عنوان مراحل اندیشکده مطالعات راهبردی افزود: اگر تصمیمی با اطلاعات و مطالعه کافی گرفته شود هیج گاه زیان ندارد.

وی با بیان اینکه اندیشکده انرژی پاک در خصوص تولید انرژی های نوین در گیلان به سختی مجوز گرفت گفت: اندیشکده مطالعات محیطی گیلان و اندیشکده مطالعات دریایی ۲اندیشکده دیگر گیلان هستند.

رئیس بسیج اساتید‌ گیلان با بیان اینکه در رابطه با تالاب انزلی ۲جلسه گذاشته شد اما متولیان این طرح حضور نیافتند افزود: ما هنوز هم خواستار گفت و گو ‌با آن ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه از سازمان برنامه بودجه کشور نامه ای وجود دارد که مجموعه دولت آن را تایید نکرده ادامه داد: سازمان ملل TIO2 را به عنوان مواد سرطانزا معرفی کرده و اندیشمندان ما نیز تاکید بر سرطان‌زا بودن این ماده دارند.

میرزایی با اشاره به نامه "دکتر سرکار" مبنی بر اینکه موادی که شرکت مربوطه می خواهد تالاب را با آن احیا کند نانو ذره نبوده ادامه داد: زیست بوم تالاب انزلی هنوز بررسی نشده و مطالعه جامعی انجام نشده است.

رئیس بسیچ اساتید گیلان گفت: درمان تالاب انزلی نیازمند پروژه چندساله با مطالعه جامع است؛ در حالیکه طرح مذکور با بودجه ای کلان در حال اجرا بود و ما خواهش می کنیم این بودجه را بخورید اما به تالاب دست نزنید!

وی با اشاره به اینکه کارشناسان علمی باید تفکر کنند و راه حلی بیاندیشند گفت: بدون‌ کارشناسی و مطالعات هیچ کاری مورد قبول علم نانوفناوری نیست.

** اگر تدبیر رهبری نبود؛ دعوا از خیابان‌ها به سران کشور می رسید

میرزایی با بیان اینکه نتیجه کار بدون‌ مطالعه مثل نتیجه تغییر نرخ بنزین می‌شود، بیان کرد: اگر تدبیر رهبری نبود؛ دعوا از خیابان‌ها به سران کشور می رسید شرایط می توانست از ۸۸نیز بیشتر شود.

رئیس بسیج اساتید‌ گیلان با تاکید بر اینکه این ناآرامی ها نشانه از عدم وجود مطالعه در تصمیم گیری دارد ادامه داد: در کشور کارهای بسیاری بدون مطالعه انجام می گیرد.

وی در ادامه با اشاره به جمع اساتید کارآمد و مفید کنار هم و استفاده از علم و توانایی آن‌ها در راستای حل مشکلات گفت: به کانون ها گفتیم در اتاق‌ها را باز کنید تا خلأها را به عنوان بسیجی و مطالبه گر حل کنیم.

میرزایی با تاکید بر اینکه ما به دلیل تعهد و سوگند حرفه‌ای خود باید علاوه بر تدریس نسبت به دیگر فرآیندها هم مسئولیت داشته باشیم ادامه داد: در علم باید از ظرفیت همه اساتید بسیجی و غیر بسیجی بهره بگیریم.

رئیس بسیج اساتید‌ گیلان با بیان اینکه امیدوارم جبهه هماهنگ متحد در حزب الله توسط نیروهای حزب‌الهی همه اقشار شکل گیرد تا بتوانیم شرینی خدمت‌رسانی نظام جمهوری اسلامی به اقشار جامعه را بیش از این به کام مردم برسانیم ابراز کرد: ما از نظر اطلاع رسانی و فرهنگ اطلاع رسانی ضعیف هستیم.

میرزایی با تاکید به اینکه هیچ کار تبلیغی انجام نمی دهیم تصریح کرد: سال قبل به مناسبت ۴۰سالگی انقلاب، آماری از دستاوردهای انقلاب تهیه کرده و به دانشگاه ها ارائه کردم که اساتید از این حجم دستاورد و پیشرفت ها متعجب شده بودند.

رئیس بسیج اساتید‌ گیلان در پایان افزود: نظام و سپاه کارهای بسیاری انجام می دهند اما مظلوم واقع شدند، امیدوارم که جبهه فرهنگی انقلاب فعال تر شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1551070
ارسال نظر
نظرات