شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 12:46 منتشر شده در مورخ: 1398/09/09 شناسه خبر: 1551091
در همایش ملی نقش حقوقدانان مطرح شد؛

کاهش مجازات‌ها از طریق سازش دعاوی/ حقوق‌دانان در حمایت از حقوق عامه وارد میدان شوند

کاهش مجازات‌ها از طریق سازش دعاوی/ حقوق‌دانان در حمایت از حقوق عامه وارد میدان شوند
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: حقوق‌دانان باید در حمایت از حقوق عامه و مردم وارد میدان شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز  علی بهادری جهرمی امروز در همایش ملی نقش حقوقدانان در حفظ حقوق عامه در گام دوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: در گام دوم انقلاب در حوزه های مختلف نیازمند تحول اساسی هستیم.

وی افزود: حرکت اصلاحی تدریجی کفایت نمی کند و کارآمدی ندارد و در زمینه هایی چون فرهنگ و اقتصاد نیازمند انقلاب هستیم.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با تاکید بر محقق کردن حقوق عامه، گفت: حقوق دانان باید در حمایت از حقوق عامه و مردم وارد میدان شوند.

بهادری جهرمی افزود: حرکت جمهوری اسلامی ایران در چهل سال گذشته مثبت بوده است اما ما در این دوره نیازمند یک انقلاب بزرگ اقتصادی هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه اداری نیز نیازمند انقلاب هستیم، گفت: ما نیازمند نگاه دوباره ای به مفاهیمی‌همچون استقلال و آزادی هستیم؛ علارغم‌کارهای بسیاری که انجام شده است در تعریف مفاهیم نخستین به اتفاق نظر نرسیده ایم.

این مسئول ادامه داد:برای تحقق گام دوم انقلاب در نظام حاکمیتی نیازمند زیر ساخت های حقوقی قدرتمند هستیم از این رو حقوق دانان باید این زیر ساخت ها را طراحی کنند.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه تصریح کرد: باید برای مردم دستاوردهای گام‌ نخست انقلاب در چهل سال گذشته را باز تعریف کنیم‌تا بتوانیم‌راحت تر وارد مرحله اقدام شویم.

وی با بیان اینکه باید نقش نهاد وکالت در حمایت از حقوق عامه را مشخص کنیم، عنوان کرد: مردم‌ اگر به حقوق دانان اعتماد داشته باشد در صورتی که ناراضی باشند به خیابان ها نمی ریزند.

بهادری جهرمی تاکید کرد: مردم به دنبال یک مرجع امید هستند و حقوق دانان باید به خوبی وارد میدان شوند و این نقش را ایفا کنند.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: باید بخش هایی که حقوق مردم ضایع شده است را شناسایی کنیم و دست به اقدام‌ بزنیم‌ تا حاکمیت نیز در پشت ما به حرکت در آید.

اعتماد عمومی یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است

رسول بهرامی پور در همایش ملی نقش حقوقدانان در حفظ حقوق عامه در گام دوم انقلاب اظهار داشت: مبارزه با فساد و عدالت خواهی یکی از مهمترین مصادیق حفظ حقوق عامه است.

وی بیان داشت: حقوقدانان بسیجی تمام تلاش خود را برای این مهم به کار خواهند گرفت تا در حفظ حقوق عامه در جامعه نقش آفرین باشند.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه گفت: اعتماد عمومی یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است و حفظ این دستاوردها وظیفه همه آحاد جامعه است.

بهرامی پور تصریح کرد: هرکس که بخواهد این اصل اعتماد عمومی را خدشه دار کند حقوقدانان بسیجی وظیفه دارند به این امر ورود کنند.

وی بر رعایت و حفظ حقوق عامه توسط دستگاه ها و نهادهای مربوطه تاکید کرد.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه گفت: یکی از مصادیق این مهم مبارزه با فساد است که ریاست دستگاه قضا با روحیه انقلابی و ایثارگری آن را آغاز کرده اند.

بهرامی پور گفت: در استان کرمانشاه نیز با مدیریت بسیجی و ایثارگرانه جدید دستگاه قضایی، عدالت گستری و مبارزه با فساد با جدیت پیگیری می شود.

کاهش مجازات‌ها از طریق سازش دعاوی 

پرویز توسلی زاده  امروز در همایش ملی نقش حقوقدانان در حفظ حقوق عامه در گام دوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: حقوقدانان از جهت دفاع از حقوق مردم و ارزش های اسلامی تاثیرگذارترین قشر جامعه هستند.

وی افزود: هر چه یک جامعه حقوقی تر اداره شود، در آن جامعه مردم آرامش بیشتری دارند و جامعه به سمت و سوی توسعه پیش خواهد رفت.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: مهمترین تضمین حقوق عامه فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که باید انجام شود.

توسلی زاده بیان داشت: به دنبال آن هستیم که از طریق سازش دعاوی کمترین مجازات ها را داشته باشیم و جمعیت زندان ها را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: باید به خوبی در زمینه پیشگیری وارد شویم و با تشویق مردم به سازش میزان ورود آنان به دادگستری کاهش دهیم. برای این کار راهکارهایی در نظر گرفته شده است که با جدیت در دستگاه قضایی دنبال خواهد شد.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه بیان داشت: صدور این بیانیه یعنی باید با توجه به چهل سال گذشته باید خود را برای پیشرفت های بیشتر آماده کنیم.

وی حرکت به سمت جامعه حقوقی را یکی از پیش زمینه های پیشرفت کشور دانست و افزود: مردم از دستگاه قضایی انتظارات بسیاری دارند اما باید با کمک حقوق دانان این انتظارات را معقول کنیم.

توسلی زاده تصریح کرد: سطح معقول انتظارات مردم به این معنی است که قاضی بتواند از قانون استنباط خود را داشته باشد.

وی عنوان کرد: بزرگترین رسالت دستگاه قضایی امیدوار کردن مردم نسبت به آینده و ایحاد احساس امنیت در جامعه است.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه نظام های حقوقی تابعی از نظام سیاسی جامعه است، گفت: ما این ادعا را داریم که بر اساس دستورات و اراده خداوند جامعه را اداره می کنیم.

وی خطاب به حقوق دانان حاضر گفت: امروز سطح اختلافات بین مردم بالاست از این رو حقوق دانان باید مردم را به سازش تشویق کنند.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: مجلس هم با تصویب قوانین که بهترین تنظیم در رابطه حق و تکلیف داشته باشذ و دستگاه ها را به حفظ حقوق عامه ارشادو شرایط را برای رعایت آن فراهم کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1551091
ارسال نظر
نظرات