شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1398/09/09 شناسه خبر: 1551172
دهیار روستای دیزج عنوان کرد؛

زمین‌های کشاورزی روستای دیزج در معرض خشکسالی

زمین‌های کشاورزی روستای دیزج در معرض خشکسالی
دهیار روستای دیزج گفت: کمبود آب کشاورزی در روستای دیزج باعث شده است که باغات این روستا در معرض خشکسالی قرار گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از مرآت، از جمله عوامل توسعه و آبادانی کشور، توسعه روستایی است. چرا که توانمندی روستا، به مثابه افزایش تولید ثروت ملی از یک سو و کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی از سوی دیگر را به دنبال خواهد داشت.در این گزارش به مشکلات روستای دیزج پرداختیم.

روستای دیزج در جنوب شرقی شهرستان شاهرود قرار دارد. تولیدات دامی وگوشت دام های این منطقه کیفیت بسیار بالایی داشته و بیشتر مردم روستا به شغل کشاورزی و دامپروری مشغول هستند.

نورالله احمدی دهیار روستای دیزج در گفتگو با خبرنگار مرآت، با اشاره به اینکه جمعیت روستا درفصل های زمستان و تابستان متغیر است، گفت: بیش از 760 خانوار باجمعیت بالغ بر 2 هزار 350 نفر در روستای دیزج زندگی می کنند.

دهیار روستای دیزج با بیان اینکه آسفالت نبودن راه های متصل به روستا رفت و آمد مردم را سخت کرده است، اظهار کرد: در چندسال گذشته بخشی از مسیر ارتباطی آسفالت شد اما نیمی دیگر ان باقی مانده است.

احمدی با توجه به اینکه سرمازدگی در سال گذشته و سالجاری در روستا خسارت زیادی در بر داشته است، عنوان کرد: مبلغ خسارت سرمازدگی سال گذشته به کشاورزان پرداخت شده است.

وی مطرح کرد:در سالجاری بالغ بر 80 درصد از باغات کشاورزی از طریق سرما از بین رفته است.

دهیار روستای دیزج با توجه به اینکه انگور از باغات روستا برداشت می شود و افزود: انگور برداشت شده از این باغات به شهرهای مختلف و همچنین کشورهایی مانند پاکستان، قراقستان و... صادر می شود.

احمدی اذعان کرد: در فصل برداشت انگور بیش از 1 هزار تن انگور به کشورها و شهرهای مختلف صادر می شود.

وی با بیان اینکه شبکه آب رسانی روستا و لوله های آن با گذشت چندین سال منسوخ شده است، گفت: در برخی مواقع آب آشامیدنی روستا با قطعی و یا کمبود فشار مواجه است.

دهیار روستای دیزج با اشاره به اینکه کمبود آب کشاورزی از دیگر مشکلات روستا به شمار می رود، اظهار کرد: باغات و زمین های کشاورزی روستای دیزج در معرض خشکسالی هستند.

احمدی ادامه داد: برای روشنایی کوچه و خیابان های روستا با اداره برق تعاملاتی صورت گرفته است تا بتوان در ماه های آینده تیر برق هایی در روستا نصب شود.

وی آنتن دهی ضعیف تلفن های همراه را از دیگر مشکلات روستای دیزج دانست و گفت: آنتن دهی و اینترنت نیمی از مردم روستا با مشکل مواجه است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1551172
ارسال نظر
نظرات