شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:32 منتشر شده در مورخ: 1398/09/11 شناسه خبر: 1551602
رئیس مجمع نمایندگان کردستان:
لحن صحبت رئیس جمهور با مردم تمسخرآمیز است
سید احسن علوی گفت: آقای رئیس جمهور به گونه ای صحبت می کنند که انگار مردم را مورد تمسخر قرار می دهند و از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید احسن علوی در گفتگو با خبرنگار  کُردتودی، اظهار داشت: ما برای مقابله با گرانی جلساتی را در مجلس برگزار نموده ایم و در این ارتباط وزیر صمت نیز اقداماتی را انجام داده اند و تفاهم نامه هایی را به امضا رسانده اند.

وی افزود: با این وجود باید بپذیریم که آثار روانی افزایش قیمت بنزین در کشور وجود دارد و ناخودآگاه موجب افزایش قیمت برخی از اجناس و بخصوص در حوزه خودرویی خواهد شد که لازم است وزارت راه و ترابری و وزارت کشور در این خصوص برنامه ریزی نمایند.

نماینده مردم سنندج دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزیر نفت و وزیر کشور باید مورد استیضاح قرار گیرند خاطر نشان کرد: آقای رئیس جمهور به گونه ای صحبت می کنند که انگار مردم را مورد تمسخر قرار می دهند و از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند. وی افزود: وزیر کشور باید عاقل تر از آن باشد که با مردم سخن نگوید و شرایط را روشن نکند.

وی ادامه داد: در هیچ جنگی و در هیچ نوع قحطی ای رئیس جمهور یک کشور و خانواده وی مورد آسیب قرار نمی‌گیرند و این مردم هستند که باید تاوان اقدامات دولت را بدهند.

علوی با بیان اینکه دولت با بی تدبیری باعث ایجاد نگرانی در بین مردم شد، افزود: دولت باید به نظرات نخبگان تمکین کند و از نظرات کارشناسی شده در رابطه با مسائل کشور استقبال نماید که متاسفانه چنین چیزی رخ نداده است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص افزایش قیمت بنزین گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که از فکر کارشناسی و اقدام کارشناسی حمایت می کنند اما این نحوه مدیریت قیمت بنزین مورد تایید نیست.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید تلاش شود تا سطح رفاه مردم بالاتر باشد افزود: یک کودک نیز می تواند مشکلات کنونی مردم را درک کند اما چطور رئیس جمهور کشور درک نمی کند جای تعجب دارد.

وی با بیان اینکه دولت حق ندارد برای رفع بی تدبیری های خود از نظام مقدس جمهوری اسلامی و از رهبر انقلاب اسلامی هزینه کند، افزود: باید دولت و هر مسئولی که در ایجاد این نگرانی ها دخیل بوده است پاسخگو باشد و نمی توان شانه از بار مسئولیت و اقدامات انجام گرفته خالی کرد.

وی در ادامه این گفتگو با اشاره به نقش بازاریان و اصناف در طول 4 دهه عمر با برکت انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی خاطر نشان کرد: بازاریان ما همیشه و در همه صحنه های حساس انقلاب اسلامی نقشی فعال و چشمگیر داشته اند و در برابر توطئه های دشمنان این مرز و بوم ایستاده اند و فراخوان های ضدانقلاب نمی تواند روحیه انقلابی آنان را خدشه دار کند اما دولت نیز مسئول و موظف است با برنامه ریزی و با اقوام کارشناسی در جهت بهبود وضعیت معیشتی مردم قدم بردارد و مانع از تشویش و نگرانی مردم شود.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1551602
ارسال نظر
نظرات