شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 16:16 منتشر شده در مورخ: 1398/09/11 شناسه خبر: 1551659
به بهانه سالروز "نمایش سرمایه‌گذاری"؛

عدم پاسخگویی استانداری سمنان، 270 روزه شد!

عدم پاسخگویی استانداری سمنان، 270 روزه شد!
در حالی که مقامات استانداری سمنان در سیزدهم اسفندماه سال گذشته اعلام کرده بودند که ظرف یک‌هفته، طی نشستی به ابهامات نمایش سرمایه‌گذاری پاسخ خواهند داد؛ این نشست با گذشت 270 روز هنوز برگزار نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، سال گذشته و در پی انتشار سلسله‌ بلندی از گزارش‌های مرتبط با نمایش سرمایه‌گذاری، سرانجام در چهارم اسفندماه، سیاهه‌ای شامل داده‌های مربوط به این نمایش در اختیار آشناگر، استاندار سمنان قرار گرفت. در آن زمان وعده کردیم که چنانچه نتیجه دقیق و متقنی از پیگیری‌های مربوط به این نمایش و برخی از هزینه‌کردهای فراقانونی و غیرقانونی صورت‌گرفته حاصل نشود، به منظور تنویر افکار عمومی و در راستای اصل اصیل شفافیت، نسبت به ارائه فایل صوتی نشست مدیرکل اقتصاد و دارایی استان و مجریان نمایش سرمایه‌گذاری، اقدام خواهیم کرد.

سرانجام در 13 اسفندماه، حسب وعده‌ای که با مخاطبان ارجمند مرآت داشتیم، به سبب عدم پاسخگویی استانداری سمنان و اداره‌کل اقتصاد و دارایی بر آن شدیم تا فایل صوتی مذکور را منتشر کنیم. با اعلام این مطلب، یکی از مسئولان استانداری سمنان طی تماس با شبکه اطلاع‌رسانی مرآت از خبرنگاران این مجوعه خبری درخواست کرد تا ضمن به تعویق انداختن انتشار فایل صوتی، در نشستی که ظرف هفت روز بعد برای پاسخگویی به ابهامات نمایش سرمایه‌گذاری برگزار می‌شود، حاضر شوند.

با گذشت حدود دو هفته از وعده مذکور و خلف وعده آشکار استانداری سمنان، سرانجام در بیست و پنجمین روز از اسفندماه فایل صوتی مذکور در شبکه اطلاع‌رسانی مرآت انتشار یافت؛ فایلی که منوچهر صادقی به صراحت در آن اعلام می‌کند که به دنبال «ماله‌کشی» وقایع رخ داده در نمایش است!

بخشی از ماجرا از این قرار است که خباز، استاندار اسبق سمنان در گفتگوهای پرشمار خبری خود در ایام برگزاری نمایش، حضور سرمایه‌گذاران خارجی در نمایش را «غیرمنتظره» توصیف کرده بود؛ این در حالی است که مسئولان استانداری سمنان پس از نمایش، در نامه‌ای به جان تورنس، رئیس فموزا اعلام کردند که «متأسفانه حضور نمایندگان شرکت‌های خارجی در نشست بسیار کم‌رنگ بوده است.»

به فاصله اندکی پس از ارسال این نامه، امیر خلیلی‌خواه، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان با همراهی منوچهر صادقی قادیکلایی، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری و یکی از مسئولان روابط‌عمومی استانداری سمنان به تهران می‌روند تا با جان تورنس و مجریان و حامیان مالی همایش دیدار کنند. فایل صوتی انتشاریافته در مرآت مربوط به همین نشست است.

پیش‌تر نیز اشاره کردیم که یکی از ابهامات مهم نمایش این بود که مجری نمایش، حکم نمایندگی فموزا را گرفته یا خیر؛ البته برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که یکی از مقامات استانداری سمنان قصد داشته تا خودش نمایندگی فموزا را تصاحب کند. اگر این امر صحت داشته باشد، می‌توان دلیل برخی از اختلافات را حدس زد.

در ادامه، لینک 9 گزارش تفصیلی مرآت در ارتباط با نمایش سرمایه‌گذاری را از نظر می‌گذرانید:

گزارش اول: سرمایه‌گذارانی که به سمنان نرسیدند/ چه کسانی از «شفاف‌سازی» فرار می‌کنند؟ (بخوانید)

گزارش دوم: خلیلی‌خواه: در کشور اتفاقی نیفتاده، انتظار دارید سمنان زیر و رو شود؟/ حسن‌بیگی: تورنس یک کلاش بین‌المللی است (بخوانید)

گزارش سوم: مدیران استان چه چیزی را انکار می‌کنند؟ (در خبرگزاری کشوری دانا بخوانید)

گزارش چهارم: از تفاهم‌نامه صوری تا مسئولانی که «سیاهی‌لشکر» شدند!/ آیا نهادهای نظارتی به موضوع ورود خواهند کرد؟ (بخوانید)

گزارش پنجم: مسئولان همایش مرا اغفال کردند/ دو دلال همایش چه ارتباطی با مسئولان استانداری داشتند؟ (در خبرگزاری کشوری دانا بخوانید)

گزارش ششم: پرونده نمایش سرمایه‌گذاری در دادگاه!/ آیا مجری برگزاری همایش مهاجرت کرده است؟/ وقتی اراده‌ای برای پاسخگویی وجود ندارد! (در خبرگزاری کشوری دانا بخوانید)

گزارش هفتم: وقتی مسئولان استانداری به صحت گزارش‌های مرآت اعتراف می‌کنند/ سیاستِ «ماله‌کشی» برای فرار از پاسخگویی (بخوانید)

گزارش هشتم: نامه انگلیسی مملو از غلط استانداری؛ نه در تراز نامه‌های بین‌المللی، نه در شأن استانداری (بخوانید)

گزارش نهم: فایل صوتی نشست مشترک مسئولان استان و مجریان نمایش سرمایه‌گذاری/ کدهای قابل تأمل از انگیزه‌های پنهانی مسئولان همایش/ مسئولان استان به دنبال چه بودند؟(بخوانید)

اکنون 270 روز از وعده یک‌هفته‌ای استانداری سمنان برای پاسخ به ابهامات نمایش سرمایه‌گذاری می‌گذرد. این سکوت البته عقبه‌ای دوساله دارد! باید دید این سکوت تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کند؟ آیا مسئولان این ناکارآمدی‌ها مورد مواخذه قرار خواهند گرفت؟

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1551659
ارسال نظر
نظرات