شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 16:00 منتشر شده در مورخ: 1398/09/11 شناسه خبر: 1551678
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خراسان شمالی:
اجرای طرح چندقلوزایی دام سبک ۱۲ میلیارد درآمدزایی داشته است
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی با اشاره به اجرای طرح چندقلو زایی در روستاهای استان گفت: اجرای این طرح تاکنون در استان 12 میلیارد تومان درآمدزایی داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ محمدرضا شجاع، مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: پروژه توسعه دام سبک در استان خراسان شمالی، خواستگاه پیدا کرده و این استان به عنوان پایلوت کشوری برای گسترش این طرح انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه 15 استان از دانش چندقلو زایی دام سبک استفاده می کنند، ادامه داد: این پروژه با هدف افزایش  تولید گوشت با اهداف و مبانی اقتصاد مقاومتی در موضوع اشتغال زایی، به گونه ای که بتواند برای دامدار آورده ای داشته باشد، آغاز شده است.

سرهنگ شجاع اضافه کرد: با حضور تیم هایی قوی و نیروهای توانمند و همکاری بخش خصوصی پروژه را کاملا به صورت علمی و تخصصی پیش می بریم و این تیم ها در قالب پنج حلقه مدیریت اقتصادی، مدیریت تولید مثل، مدیریت ژنتیک، مدیریت بهداشت و مدیریت تغذیه ای که در کنار موضوع دام تعریف شده است، راندمان کار را به 120 درصد رسانده اند.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی از وجود شبکه چهارهزار تایی دام های حاوی ژن چند قلو زایی در خراسان شمالی خبر داد و گفت: این طرح در گروه سه طرح برتر اقتصاد مقاومتی استان که شامل گردشگری، پنل های خورشیدی و چندقلوزایی بوده است، قرار گرفت.

سرهنگ شجاع اضافه کرد: این پروژه با موضوعات و مبانی و شاخصه های اقتصاد مقاومتی با همکاری جهاد کشاورزی و امور عشایری، منابع طبیعی و دامپزشکی موفق به کسب نتایج خوبی شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: با پذیرش این طرح از سمت استانداری،منابع بیشتری به این کار اختصاص پیدا خواهد کرد که می توان در حوزه مشارکت بخش های خصوصی و به کار گیری نیروهای توانمند در حوزه علمی، این شبکه چهارهزارتایی را 40 هزارتایی کنیم و 30 روستای دیگر را تحت پوشش پروژه دام سبک قرار دهیم.

سرهنگ شجاع افزود: تاکنون 10 روستا در این طرح شرکت داشته اند که اعتباری بالغ بر 23 میلیون تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه با مشارکت استانداری در حوزه اجرا و کارفرمایی جهاد و تامین بخشی از مبالغ توسط مردم و بخشی توسط استانداری و سپاه پاسداران می توان این پروژه را توسعه داد، گفت: در مجموع برای توسعه این طرح یک میلیارد و هفتصد و شصت میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده که با پرداخت 50 درصد این هزینه توسط استانداری شبکه را به 40 هزار برسانیم.

سرهنگ شجاع با بیان اینکه این طرح در شهرستان های بجنورد، رازو جرگلان و مانه و سملقان اجرایی شده، گفت: تاکنون در شبکه چهارهزارتایی مبلغ  12 میلیارد تومان ارزش افزوده برای دامدار ایجاد شده است.

انتهای پیام/ 

https://dana.ir/1551678
ارسال نظر
نظرات