شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:58 منتشر شده در مورخ: 1398/09/11 شناسه خبر: 1551680
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان شمالی:
باغ‌های گردو و انگور اصلاح نژاد می‌شوند
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با تامین نهال های شناسه دار جدید گردو و انگور، درصدد هستیم شرایط کمی و کیفی تولید باغ های گردو و انگور استان اصلاح و توانمندتر شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، محمدجواد تشکری، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی امروز ظهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای اولین بار 45 هزار اصله نهال گردوی پیوندی شناسه دار تامین شده اند تا در راستای اصلاح نژاد باغات گردوی استان توزیع شوند.

تشکری در ادامه درباره اصلاح باغات انگور در استان نیز عنوان کرد: برای اولین بار 47 هزار اصله نهال انگور با ارقام جدیدی شامل رشه، ترکمن 4 و بی دانه قرمز تامین شده اند تا علاوه بر اینکه تولیدات باغات انگور استان متنوع شوند همچنین تولیدات این باغات به لحاظ کمی و کیفی نیز توانمند تر شوند.

وی یادآور شد: در حال حاضر اغلب ارقام انگور تولیدی استان کشمشی و کلاه برداری هستند.

وی در ادامه اعلام کرد: 29 رقم انگور تجاری نیز از سطح کشور برای تولید پیوندک جمع آوری شده و در منطقه ای از استان کشت شده اند تا پس از تکثیر آنها در میان تاکداران استان توزیع شوند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی همچنین استقبال تاکداران استان از اجرای طرح داربست در باغات انگور خود را خوب توصیف کرد و گفت: این طرح در سطح 48 هکتار از باغات انگور استان اجرایی شده اند.

وی افزود: این روش موجب افزایش میزان تولید محصول انگور در باغات انگور می شود.

تشکری خاطر نشان کرد: اقدامات یاد شده در باغات گردو و انگور استان در راستای ارتقای عملکرد تولید این باغات و افزایش میزان درآمد این باغداران است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1551680
ارسال نظر
نظرات