شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 16:29 منتشر شده در مورخ: 1398/09/11 شناسه خبر: 1551706
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
۱۴ بیمار مبتلا به آنفلوانزا در بیمارستان‌ بستری شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تاکنون 14 بیمار مبتلا به آنفلوانزا در بیمارستانهای لرستان بستری شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا نیکبخت در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک با بیان اینکه تاکنون ۱۴ بیمار مبتلا به آنفلوانزا در بیمارستانهای لرستان بستری شده اند اظهارداشت: این تعداد از بین ۱۸۷ مورد مشکوک به آنفلوانزا که بستری بوده اند ثبت شده است.

وی با بیان اینکه بیماران تحت درمان کامل هستند و مشکل خاصی از این جهت وجود ندارد افزود: خوشبختانه آمار آنفلوانزا در لرستان نسبت به سایر نقاط کشور وضعیت قابل قبولی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به این موضوع که مصرف آنتی بیوتیک روی آنفلوانزا تأثیری ندارد عنوان کرد: از هم استانی های عزیز انتظار می رود در موارد مشکوک از خوددرمانی اجتناب کرده و حتما به پزشک مراجعه کنند؛ استراحت کامل و مصرف مایعات گرم در زمان ابتلا بهترین راه درمان است.

نیکبخت تصریح کرد: تزریق واکسن برای افرادی که هنوز مبتلا نشده اند و جلوگیری از شیوع بیماری بسیار تأثیرگذار است.

وی با تأکید بر اینکه مراقبت برای برخی افراد ضروری تر است گفت: سالمندان، مادران باردار، بیماران نقص سیستم ایمنی و سرطانی، بیماران دیابتی، قلبی عروقی، تالاسمی و بیمارانی که به هر دلیل داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف می کنند مانند پیوند عضو در اولویت مراقبت قرار داشته و باید با نظر پزشک اقدام به تزریق واکسن کنند.

وی همچنین شستشوی دستها با آب و صابون در زمان ورود به منزل و استفاده از ماسک در افراد بیمار را اصولی مهم در پیشگیری از این بیماری دانست و افزود: اگر فردی از شهروندان و یا فرزندانشان به بیماری مبتلا شود تا زمان بهبودی به محل کار یا مدرسه مراجعه نکند.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1551706
ارسال نظر
نظرات