شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:11 منتشر شده در مورخ: 1398/09/12 شناسه خبر: 1551798
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خبر داد؛
ارائه تسهیلات ۸میلیاردی جهت اشتغال زایی معلولان/ بهزیستی پیگیر اشتغال معلولین است
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: از سال گذشته تا کنون ۸ میلیارد تومان اعتبار تسهیلات اشتغال زایی برای معلولان در سطح استان پرداخت شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، به مناسبت روز جهانی معلولان در خصوص بهینه سازی معابر و اماکن عمومی جهت آمد و شد بی دردسر معلولین، گفت: ایجاد معابری جهت عبور و مرور معلولین در قوانین آمده و دستگاه ها مکلف به اجرای این قوانین هستند.

لزوم کمک تمام ارگان ها جهت خدمت به معلولان

وی افزود: از سال گذشته تا کنون پیشرفت نسبتا خوبی را در سطح شهر اراک شاهد بودیم به عنوان مثال اتوبوسی جهت ایاب و ذهاب معلولین بهینه سازی شده و این افراد می توانند از آن استفاده کنند. اما چیزی که مهم است و باید به آن توجه شود این است که یک سازمان به تنهایی نمی تواند خدمات لازم را ارائه دهد بلکه تمامی ارگان ها باید در این زمینه فعال باشند.

ارائه تسهیلات ۸میلیاردی جهت اشتغال زایی معلولان در استان

امینی با تاکید بر اینکه اجرای قانون حمایت از معلولین باید توسط بسیاری از ارگان ها اجرایی شود، تصریح کرد: از سال گذشته تا کنون ۸ میلیارد تومان اعتبار تسهیلات اشتغال زایی برای معلولان در سطح استان ارائه شده است.

پیگیری جدی بهزیستی برای بکارگیری معلولین در آزمون استخدامی

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به سهمیه ۳ درصدی معلولان در آزمون های استخدامی، گفت: اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته و سازمان بهزیستی به صورت جدی به دنبال این موضوع بوده است به طوری که در آزمون استخدامی آذرماه، جای خالی برای معلولان لحاظ شده که در صورت قبول شدن این افراد در آزمون می توان آنان را استخدام کرد.

وی با اشاره به لزوم حمایت معیشتی از این افراد، افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی این روزهای کشور و قرار گرفتن برخی از معلولان در دهک های کم برخوردار اقتصادی، نیاز است تا حمایت هایی از این عزیزان شود. البته اقداماتی هم برای آنان انجام گرفته که می توان به افزایش میزان مستمری آنان(خصوصا افراد دارای ضایعه نخاعی) اشاره کرد به طوری که حق پرستاری برای آنان حدود ۲.۵ برابر شده است.

واریز یارانه معیشتی دولت به افراد دارای معلولیت شدید یا خیلی شدید

امینی ادامه داد: یارانه معیشتی دولت برای تمام افرادی که معلولیت شدید یا خیلی شدید داشتند واریز شده است. همچنین از دانشجویان معلول حمایت می شود و اگر سرپرست خانوار دانشجو باشد علاوه بر خودش از فرزندانش نیز حمایت های تحصیلی صورت می گیرد. البته اخبار خوبی را هم در این هفته شاهد و ناظر خواهیم بود که اطلاع رسانی آن انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1551798
ارسال نظر
نظرات