شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 12:41 منتشر شده در مورخ: 1398/09/12 شناسه خبر: 1551832
کارشناس هواشناسی خبر داد؛
آغاز بارندگی در هرمزگان/ بارش ها تا پنج شنبه ادامه دارد
سی سی پور گفت: با ورود سامانه بارشی به کشور،طی امروز در برخی نقاط غربی استان و تنگه هرمز ساعاتی رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرضیه سی سی پور، کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان درگفتگو باخبرنگار هرمز اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی به کشور، طی امروز در برخی نقاط غربی استان و تنگه هرمز طی ساعاتی رگبار باران و رعد وبرق پیش بینی می شود.

وی افزود: هرچند شرایط بارشی مناسب در مناطق شمالی خلیج فارس مهیا خواهد بود اما در مناطق غربی استان نقاطی چون پارسیان و لاوان احتمال رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه ای سرعت باد دور از انتظار نخواهد بود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان با بیان اینکه در سایر نقاط تاثیر بارشی این سامانه قابل ملاحظه نخواهد بود، عنوان کرد: در ساعات شب در نقاطی از شرق تنگه هرمز بارش خفیف باران پیش بینی می شود.

سی سی پور در ادامه گفت: این سامانه بارشی تا روز پنجشنبه به صورت پراکنده در استان فعالیت خواهد داشت و در مناطق شرقی استان نیز تاثیر گذار خواهد بود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان شرایط تردد های دریایی در محدوده سواحل استان مساعد خواند و توصیه کرد: با توجه به تاثیر موج بارشی و همراهی بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی، صیادان در غرب استان از تردد به سمت مناطق غربی کیش و لاوان خودداری کنند و تمهیدات لازم در تردد کشتیهای تجاری به سمت بوشهر و خوزستان صورت گیرد.

سی سی پور با بیان اینکه از لحاظ دمایی ضمن ماندگاری هوای نسبتا سرد در شمال استان در سایر نقاط تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: آینده نگری مهم اوایل هفته آینده استان هرمزگان تحت تاثیر موج بارشی نسبتا فعالی قرار خواهد گرفت که بارش ها قابل ملاحظه و فراگیر خواهد بود.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1551832
ارسال نظر
نظرات