شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:47 منتشر شده در مورخ: 1398/09/12 شناسه خبر: 1551864
از تمدیدهای روزانه مهلت اعتراض تا اختلال در سامانه‌های ثبت درخواست؛
بی برنامگی دولت مردم را سردرگم کرد
صدور اطلاعیه های تکمیلی اگرچه شایسته تقدیر بوده اما در شرایطی که مردم به خاطر افزایش قیمت ها نگران هستند و در پی ثبت اطلاعات خود چندین بار با کدهای رهگیری و سایت کلنجار رفته اند، اختلالاتی از این دست و اعلام زمان در بازه های روزانه تنها در اذهان عمومی ایجاد تشویش کرده و مردم را به سمت عصبانیت سوق می دهد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هفته گذشته هفته پرکاری برای وزارت کار بود که مکررا برای ثبت درخواست متقاضیان یارانه معیشتی اطلاعیه صادر می کرد اما این اطلاعیه ها گاهاً با اظهارات مسئولان تطابق نداشته و مردم را سردرگم می کرد.

روز گذشته وزارت کار طی اطلاعیه ای اعلام کرد که به منظور رفاه حال سرپرستان خانوار که امکان مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی برای خرید سیم کارت و ثبت درخواست در سامانه *6369# ندارند و نیز افرادی که به دلیل برخی مشکلات ارسال پیامک ، پس از ثبت درخواست در این سامانه کد رهگیری را دریافت نکرده اند از امروز 11 آذرماه 1398 ، امکان وارد کردن شماره حساب واریز یارانه به جای کد رهگیری در سامانه hemayat.mcls.gov.ir فراهم شده است .

درست بعد از این اطلاعیه وزارت کار سامانه  hemayat.mcls.gov.ir دچار اختلال شد. یعنی یا سایت باز نمی شود یا مراجعه کنندگان بعد از شماره کارت خود را  چه بصورت شبا و غیر شبا وارد کردند با پیغام کد رهگیری  یا شماره حساب اشتباه است  مواجه شده اند.

یکی دیگر از اختلال ها در این سامانه این بود که متقاضیان بعد از وارد کردن تمام فیلدهای موجود در سایت، بعد از کلی انتظار برای ثبت شدن نهایی اطلاعات،سامانه از دسترس خارج و اطلاعات کاربران ثبت نشد.

 عدم نمایش کد امنیتی و پیغام های خطای پشت سر هم از دیگر مشکلات کاربران هنگام مراجعه به این سامانه است.

«جاماندگان طرح یارانه بنزین تا 12 آذرماه فرصت اعتراض دارند» اما هنوز عده‌ای پیامک کد رهگیری برای‌شان ارسال نشده و هنوز بلاتکلیف هستند و با اختلال موجود درسامانه  hemayat.mcls.gov.ir امکان ثبت تقاضای خود را با شماره حساب ندارند.

این در حالی بود که در اخبار آمده بود «جاماندگان طرح یارانه بنزین تا 12 آذرماه فرصت اعتراض دارند» اما هنوز عده‌ای پیامک کد رهگیری برای‌شان ارسال نشده و هنوز بلاتکلیف هستند و با اختلال موجود درسامانه  hemayat.mcls.gov.ir امکان ثبت تقاضای خود را با شماره حساب ندارند.

اما امروز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطلاعیه جدیدی صادر کرده که در اطلاعیه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آمده است: به اطلاع می رساند تعداد زیادی از سرپرستان خانوار برای دریافت بسته حمایت معیشتی کد رهگیری دریافت کرده اند، آن دسته از افرادی که کد رهگیری دریافت نکرده اند ظرف امروز و فردا این کد را دریافت خواهند کرد و در این مورد جای هیچ گونه نگرانی نیست.

همچنین هموطنان می توانند تا تاریخ ۲۰ آذرسال جاری برای ثبت درخواست رسیدگی به سایت Hemayat.mcls.gov.ir  مراجعه کنند. 

گفتنی است با توجه به اینکه شماره گیری با  کد دستوری #۶۳۶۹*  نیز به حداقل رسیده است، طبق اعلام قبلی، امروز سه شنبه ۱۲ آذرآخرین فرصت شماره گیری با این کد دستوری است و درصورت نیاز و ایجاد تقاضا هفته آینده نیز فرصتی برای سرپرستان خانواری که ازاین  کد دستوری استفاده نکرده اند  فراهم می شود.

صدور اطلاعیه های تکمیلی اگرچه شایسته تقدیر بوده اما در شرایطی که مردم به خاطر افزایش قیمت ها نگران هستند و در پی ثبت اطلاعات خود چندین بار با کدهای رهگیری و سایت کلنجار رفته اند، اختلالاتی از این دست و اعلام زمان در بازه های روزانه تنها در اذهان عمومی ایجاد تشویش کرده و مردم را به سمت عصبانیت سوق می دهد.

بهتر است تا زمانی که برنامه ریزی دولت برای واریز هزینه کمک معیشتی کامل نشده و زیرساخت ها توانایی پاسخگویی به این حجم از نیازهای مردم را پیدا کنند، مقامات مسئول در وزارت کار بازه زمانی بیشتری را برای مردم در نظر گرفته و نسبت به تمدیدهای مکرر خودداری کنند.

 

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1551864
ارسال نظر
نظرات