شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1398/09/12 شناسه خبر: 1551867
نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛
دولت باید در معافیت مالیات سلبریتی‌ها تجدید نظر کند
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت در این وضعیت اقتصادی به دنبال درآمد زایی است به جای گران کردن بنزین باید از سلبریتی ها که درآمد میلیاردی دارند، مالیات می گرفت. در حالی که این دولت مدعی تدبیر است ولی به واقع تصمیمات عجیب و غریبی می گیرد و رفتارهایی می کند که با تدبیر فرسنگ ها فاصله دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش دیار آفتاب؛ اخیرا محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با صدور یک دستور فوری با کاهش معافیت مالیاتی هنرمندان در لایحه بودجه ۹۹ مخالفت کرده است.

بر این اساس "تمامی فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" کماکان از معافیت صددرصدی برخوردار خواهند بود.

برخی در فضای مجازی این موضوع را به بده بستان دولت و سلبریتی ها‌ تعبیر کرده اند. در همین رابطه آنچه بایستی در نظر گرفت التهابی است که این روزها در فضای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور وجود دارد. کشور هنوز از التهابات سهمیه بندی بنزین خارج نشده است که دولت یک تصمیم تبعیض آمیز گرفته است و افکارعمومی در فضای مجازی به این موضوع واکنش منفی نشان داده است. این درحالی است که پیشتر به سبب نحوه اجرای سهمیه بندی بنزین و عدم اطلاع درست به مردم کشور دچار التهاباتی شده است و این فضا حکم می کند که دولتمردان دست به عصا راه رفته و تصمیمات چالش برانگیز نگیرند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی

چرا سلبریتی های ثروتمند از مالیات معافند/ تصمیمات دولت فرسنگ ها با تدبیر فاصله دارد

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص این تصمیم دولت، گفت: چرا دولت از طرفی قیمت بنزین را گران می کند ولی از آن سمت برخی افراد به اصطلاح سلبریتی که ثروت های نجومی دارند را از معافیت مالیاتی برخوردار می کند؟!

وی افزود: اگر این معافیت صرفا به هنرمندان جزء و افرادی که درآمد قابل توجهی ندارند یا هنرمندان شهرستانی تعلق می گرفت حرفی نبود، ولی چرا این معافیت شامل حال سلبریتی ها و هنرپیشه های معروف هم شده است؟

سلیمی با بیان اینکه دولت حتما باید در این خصوص تجدید نظر کند، گفت: این در حالی است که برخی از افراد معاف شده سالانه ده ها میلیارد درآمد دارند و ثروت اندوزی می کنند. آیا این تصمیم دولت، تبعیضی فاحش نیست؟

نماینده مردم محلات و دلیجان خاطرنشان کرد: اگر دولت در این وضعیت اقتصادی به دنبال درآمد زایی است به جای گران کردن بنزین باید از چنین افرادی مالیات می گرفت. در حالی که این دولت مدعی تدبیر است ولی به واقع تصمیمات عجیب و غریبی می گیرد و رفتارهایی می کند که با تدبیر فرسنگ ها فاصله دارد.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1551867
ارسال نظر
نظرات