شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:33 منتشر شده در مورخ: 1398/09/12 شناسه خبر: 1551876
معاون توانبخشی بهزیستی خراسان‌جنوبی خبر داد
زمینه اشتغال 111 نفر در خراسان جنوبی به همت بهزیستی فراهم شد
رضازاده با بیان این‌که 12 مرکز حرفه آموزی با تعداد 254 معلول در استان فعالیت دارند، گفت: در حال حاضر چهار کارگاه تولیدی و حمایتی فعالیت دارد که در شش ماهه ابتدای امسال برای 111 نفر زمینه اشتغال فراهم شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از خاورستان، جمیله رضازاده معاون توانبخشی بهزیستی خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته جهانی معلولان، با اشاره به این‌که در خراسان‌جنوبی 15 مرکز توانبخشی، مراقبتی و نگهداری شبانه روزی فعالیت دارد، اظهار کرد: 675 معلول، سالمند و بیمار روانی مزمن در این مراکز خدمات مراقبتی دریافت می کنند.

وی افزود: 2 مرکز توانبخشی مبتنی بر خانواده در شهرستان‌های بیرجند و قاین فعالیت دارند که در این مراکز به 175 نفر از معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن توسط مراقبین آموزش دیده خدمات ارائه می‌شود.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: 151 نفر از معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن در بیرجند، فردوس، طبس، بشرویه، نهبندان، زیرکوه، سربیشه و سرایان توسط اعضای خانواده مراقبت می‌شوند که مبلغ 2 میلیون ریال به افراد مستمری‌بگیر، جهت بهبود در مراقبت پرداخت می‌شود.

رضا زاده تصریح کرد: به 370 معلول، سالمند و بیمار روانی مزمن در 11 مرکز ارائه خدمات توانبخشی در منزل، خدمات داده می‌شود.

صدور یک هزار و 495 کارت معلولیت

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که کمیسیون پزشکی تشخیص معلولیت در کلیه شهرستانهای استان برگزار شده است، گفت: در 6 ماهه ابتدایی امسال تعداد 527 پرونده مورد بررسی قرار گرفته و تعداد یک هزار و 495 کارت معلولیت صادر شده است.

وی ادامه داد: 19 مرکز روزانه آموزشی توانبخشی، 12 مرکز حرفه آموزی و چهار کارگاه تولیدی حمایتی در هشت شهرستان خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در شش ماهه ابتدایی امسال 800 نفر از معلولان واجد الشرایط تحت حمایت بهزیستی به طور مستمر از خدمات مراکز روزانه بهره مند بودند.

فعالیت 12 مرکز حرفه آموزی به معلولان 

رضازاده با بیان اینکه 12 مرکز حرفه آموزی با تعداد 254 معلول در شهرستان‌های بیرجند، قائنات، سرایان، زیرکوه، فردوس، بشرویه و طبس فعالیت دارند، عنوان کرد: در حال حاضر چهار کارگاه تولیدی و حمایتی در خراسان‌جنوبی فعالیت دارد که در شش ماهه ابتدای امسال برای 111 نفر زمینه اشتغال را فراهم کرده است.

وی با اشاره به این‌که طرح بهبود تغذیه کودکان و نوجوانان مراکز روزانه آموزشی و توانبخشی در حال اجرا است، افزود: تعداد 282 کودک در 13 مرکز روزانه توانبخشی آموزشی زیر 15 سال از طرح بهبود تغذیه بهره‌مند می‌شوند.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان‌جنوبی افزود: از ابتدای امسال تاکنون 38 میلیون تومان جهت کاشت حلزون و تامین قطعات آن به خراسان جنوبی اختصاص یافته که بین شهرستان‌ها توزیع شده است.

وی با اشاره به این‌که در 8 ماهه ابتدایی امسال به 44 نفر از مبتلایان به فنیل کتونوری خدمات ارائه شده است، افزود: همچنین 244 میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته که بین این مبتلایان جهت خرید تغذیه رژیمی و درمانی توزیع شده است.

اختصاص 245 میلیون تومان برای مناسب سازی محیط زندگی معلولان

رضازاده گفت: در هشت ماهه امسال تاکنون هیچ اعتباری در امر بیمه مازاد بر پایه سلامت تخصیص نیافته است که مطالبات صورت گرفته و منتظر ابلاغ اعتبار با توجه به مطالبات درمانی معلولین هستیم.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال 2 میلیارد و 450 میلیون ریال بابت کمک هزینه مناسب سازی محیط زندگی معلولان تخصیص داده شده که بر اساس نیازسنجی و اولویت بندی به  تعداد 138 نفر اختصاص یافته است.
انتهای پیام/

https://dana.ir/1551876
ارسال نظر
نظرات