شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1398/09/12 شناسه خبر: 1551917
گزارش تصویری؛
مانور ایمنی و زلزله در مدارس اراک
همزمان با سراسر کشور مانور ایمنی و زلزله در دبیرستان دخترانه حضرت زهرا(س) شهر اراک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ همزمان با سراسر کشور مانور ایمنی و زلزله در دبیرستان دخترانه حضرت زهرا(س) شهر اراک برگزار شد.

در این مانور که به صورت نمادین و با شرکت نیروهای امدادی هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و دانش آموزان در دبیرستان دخترانه حضرت زهرا(س)  برگزار شد، دانش آموزان با روش‌های امداد و نجات، حمل مصدوم، اطفای حریق، خروج اضطراری، پناه گیری، سقوط آزاد و چگونگی مقابله با کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله آشنا شدند.

شهریار فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب: امروز شاهد برگزاری مانور زلزله در مدرسه حضرت فاطمه زهرا(س) اراک هستیم که معمولا سالانه همزمان با سراسر کشور این مانور در مدارس استان مرکزی هم برگزار می شود.

فولاد وند با اشاره به اینکه ۱۵ مدرسه امسال در استان مرکزی این مانور را انجام دادند اظهار کرد: هدف اصلی از برگزاری این مانور این است که دانش آموزان با یک فضای طراحی شده از زلزله آشنا بشوند و بدانند که چه کارهایی باید انجام دهند که منجر به جلوگیری و یا کاهش آسیب ها و تلفات می شود.

وی ادامه داد: در کنار این اینها دانش آموزان از مدت ها قبل آموزش های لازم برای امداد و نجات و ایمنی در سطح مدارس دیده اند و مراقبت هایی در مقابل با برخورد با صحنه هایی همچون زلزله آموزش دیده اند.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1551917
ارسال نظر
نظرات