شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:52 منتشر شده در مورخ: 1393/07/25 شناسه خبر: 155194

هشدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس به سعودی‌ها/ بحران امنیتی عربستان با اعدام شیخ نمر

هشدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس به سعودی‌ها/ بحران امنیتی عربستان با اعدام شیخ نمر
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سعودی‌ها هشدار داد در صورت اعدام آیت‌الله نمر بحران امنیتی جدی در عربستان به وجود می‌آید و تأکید کرد: عربستان تحمل کوچک‌ترین صدای مخالف در جامعه خود را ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  فارس با اشاره به صدور حکم اعدام شیخ نمر توسط دادگاه جنایی عربستان، با انتقاد شدید از این حکم، اظهار داشت: درگیری شیخ نمر طی این مدت طولانی و شرایط سخت تحمیلی به او در زندان و برخوردی که در دادگاه با وی صورت گرفت، نشان‌دهنده اختلاف حاکم بر عربستان است.

وی با بیان اینکه عربستان توان تحمل کوچکترین صدای مخالف در جامعه خود را ندارد، افزود: برخورد با افرادی که از چهره‌های برجسته جهان اسلام هستند، قطعاً تبعات منفی گسترده‌ای چه در داخل و چه خارج از این کشور برای عربستان بر جای خواهد گذاشت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: شیخ نمر شخصیت مبارز و برجسته عربستان است که از مدارج بالای علمی برخوردار است و برخورد این چنینی با این شخصیت احساسات شیعیان را در درون عربستان و منطقه تحریک می‌کند.

بروجردی در پایان خاطرنشان کرد: اگر عربستان چنین اشتباهی را مرتکب شود و شیخ نمر را اعدام کند، یک بحران امنیتی جدی در عربستان به وجود می‌آید.

انتهای پیام/م

https://www.dana.ir/155194
ارسال نظر
نظرات