شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 20:21 منتشر شده در مورخ: 1398/09/12 شناسه خبر: 1551981
معاون فنی مرکز بهداشتی استان اصفهان:
آلودگی هوا در بیماری آنفلوآنزا نقش دارد
معاون فنی مرکز بهداشتی استان اصفهان با بیان اینکه این روزها مطب ها و مراکز درمانی سرپایی روزهای شلوغی را پشت سر می گذارند، گفت: آلودگی هوا در آنفلوآنزا تاثیرگذار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و به نقل از  صاحب نیوز؛ مصطفی رضایی در نشست خبری ظهر امروز با موضوع بیماری آنفلوآنزا اظهار کرد: همه ساله بیماری آنفولانزا از اواسط پاییز شروع می شود و تا فصول سرد ادامه پیدا می کند و مطلب جدیدی نیست؛ در سال ۹۴ و ۸۸ با شرایطی مشابه این شرایط مواجه بودیم.

معاون فنی مرکز بهداشتی استان اصفهان تصریح کرد: ویروس آنفلوآنزا می تواند با تغییراتی که در ساختار آن با شدت و همه گیری بیشتری بروز کند.

وی افزود: امسال شدت در آذر آنفلوآنزا زودتر اتفاق افتاده که این شرایط در کل کشور و در جهان وجود دارد و پدیده جدیدی نیست.

رضایی در ادامه گفت: در یک بازه زمانی فوق العاده کوتاه در تامین دارو (آن هم نه در بیمارستان ها) مشکلاتی وجود داشت که در حال حاضر دارو به اندازه کافی وجود دارد و هیچ مشکلی در زمینه دارو نداریم.

مصطفی رضایی بیان کرد: تاکید بر موارد بستری بیشتر است و بر این اساس قرار نیست دارو در سطح داروخانه ها توزیع شود.

وی با بیان اینکه در اصفهان در شرایط بحران به سر نمی بریم، گفت: واکسن یک راه پیشگیری است اما موثر ترین راه رعایت نکات ایمنی خواهد بود.

رضایی با بیان اینکه بر اساس کمبود دارو کسی در اصفهان فوت نکرده است، خاطرنشان کرد: ۱۰ مورد فوتی از این بیماری ثبت شده و اغلب کسانی هستند که بیماری زمینه ای داشته اند.

وی در ادامه گفت: استراتژی این نیست که یک بیمارستان مختص درمان آنفلوآنزا شود و همه بیمارستان ها آمادگی را دارند و پیش بینی شده که اگر تعداد زیاد شد، بخش ویژه اختصاص پیدا کند که تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه این روزها مطب ها و مراکز درمانی سرپایی روزهای شلوغی را پشت سر می گذارد، گفت: آلودگی هوا در آنفلوآنزا تاثیرگذار است.

انتهای پیام/

 

 

https://dana.ir/1551981
ارسال نظر
نظرات