شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 19:43 منتشر شده در مورخ: 1398/09/12 شناسه خبر: 1551988
در مراسم گرامیداشت سالروز تصویب قانون اساسی مطرح شد:
حل دعاوی مردم باید در اولویت کار قضات باشد/خدمت رسانی ۲۰۰۰ حقوقدان بسیجی در کرمانشاه به مردم
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: رفع خصومت و حل دعاوی مردم باید در اولویت کار قضات باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز حجت الاسلام شمس الله جلیلیان امروز سه شنبه در مراسم گرامیداشت سالروز تصویب قانون اساسی و روز بسیج حقوقدانان اظهار داشت: اصل ۱۵۶ قانون اساسی وظایف خطیری مشخص کرده است که تاکنون کسانی که در این دستگاه هستند به خوبی به آن عمل کرده اند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به جایگاه قضاوت در فرهنگ و مکتب اهل بیت(ع) افزود: تحقق بخشی به عدالت هدف اصلی قوه قضائیه محسوب می‌شود.

این مسئول بیان داشت: قانون اساسی قانونی مترقی و مایه مباهات است که حق رعیت و والی در آن به خوبی رعایت شده است.

حجت الاسلام جلیلیان خاطر نشان کرد: اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمین از مهم ترین وظایف قانون اساسی است.

وی با تاکید بر اینکه رفع خصومت و حل دعاوی مردم باید در اولویت کار قضات باشد، گفت: در قوه قضاییه رسیدگی به پرونده های مردم و فراتر از آن حقوق سیاسی، فرهنگی و اجتماعی توسط قضات انجام می گیرد.

این مسئول اظهار داشت: این مجموعه حقوقی پاسدار حقوق مردم هستند و برای رسیدن به اهداف عالی قوه قضاییه که همان تحقق عدالت است تلاش می کنند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه عنوان کرد: بکارگیری قضات عادل و آشنا به ضوابط دینی و همچنین دوری از هر نوع روابط ناسالم از مهم ترین نیازهای یک مجموعه حقوقی است.

وی اجرای صحیح قانون را مهم ترین عامل جلوگیری از هرج و مرج دانست و گفت: نظارت بر حسن اجرای قوانین نیز از دیگر عواملی است که قوه قضاییه باید به آن اهتمام ویژه داشته باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه قانون بد تبعاتی بدتر از بی قانونی دارد، گفت: پایبندی به قانون و حمایت از قانون آثار و برکات برای مردم و مسئولین دارد و در ایجاد امنیت نقش بسزایی ایفا می کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اغتشاشات اخیر کشور و همچنین مسائل عراق و ترکیه را نقشه شوم دشمنان دانست و افزود: اما با هوشیاری مقام معظم رهبر و شفاف سازی که انجام داد وظیفه مدافعان مشخص شد.

حجت الاسلام جلیلیان تصریح کرد: اکنون که در آستانه انتخابات هستیم دشمن در تلاش است تا دوقطبی ایجاد کند و بین مردم و مسئولین تفرقه اندازی کند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه ادامه داد: زیر سوال بردن قانون اساسی از دیگر نقشه های دشمنان است که باید آگاهی و بصیرت با این مسائل برخورد کنیم.

وی گفت: دشمن برای آینده کشور برنامه ریزی های بسیاری در سر می پروراند اما بسیجیان باید آگاهانه این تهدید ها را به فرصت تبدیل کنند.

خدمت رسانی ۲۰۰۰ حقوقدان بسیجی در کرمانشاه به مردم 

رسول بهرامی پور امروز سه شنبه در مراسم گرامیداشت سالروز تصویب قانون اساسی و روز بسیج حقوقدانان، اظهار داشت: در استان کرمانشاه ۱۴ کانون در شهرستانها با جمعیتی بالغ بر ۲ هزار نفر از حقوقدانان در عرصه های مختلف تخصصی مورد نیاز مردم نقش آفرینی می کنند.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه با اشاره به تعامل خوب بین مجموعه های قضایی استان، افزود: انتظار ما از جامعه حقوقی استان و حقوقدانان بسیجی این است که در عرصه هایی که نیاز است حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه امروز رسالت سنگینی در عرصه های مختلف وجود دارد، گفت: مبارزه با فساد، اشرافیگری و ... که دستگاه قضایی علمدار این قضیه شده است و خوشبختانه این کار را از درون دستگاه شروع کرده تا دیگران هیچ بهانه ای نداشته باشند.

بهرامی پور خاطر نشان کرد: در این راستا نیز ریاست قوه قضاییه اعلام کرد به دور از جریانات دستگاه قضایی با صلابت کار خود را انجام می دهد و مورد حمایت بسیجیان و حقوقدانان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: امروز وجود فساد در جامعه زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و باید جهت مبارزه با این معضل نقش آفرینی کنیم.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه بیان داشت: حقوقدانان بسیجی باید با کسانی که متصل به باندهای قدرت و ثروت هستند، مطالبه گرانه ورود پیدا کنند و اجازه ندهند آنها در مناصب مسئولیتی قرار بگیرند چرا که این نظام و انقلاب حاصل خون شهدا است.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1551988
ارسال نظر
نظرات