شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:01 منتشر شده در مورخ: 1398/09/13 شناسه خبر: 1552183
رئیس مرکز ملی فرش ایران:
فعالیت دو میلیون نفر در صنعت فرش کشور/ آغاز رایزنی ها با مجامع بین المللی برای خروج فرش از تحریم ها
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: مرکز ملی فرش ایران رایزنی‌های خود را با مجامع بین‌المللی برای خارج کردن فرش از تحریم‌ها آغاز کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ فرشته دست‌پاک رئیس مرکز ملی فرش ایران  امروز در  اولین همایش فرش دستباف استان مرکزی و تجلیل از مفاخر فرش استان گفت: در حال حاضر دو میلیون نفر مستقیماً در صنعت فرش مشغول فعالیت هستند.

دست‌پاک با اشاره به اینکه ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده فرش دنیا است اظهار کرد: اگر چه کشور هند بزرگ‌ترین رقیب ایران در تولید و صادرات فرش است اما، فرش دست‌بافت ایران جایگاه خود را در جهان حفظ کرده و هیچ کشوری نمی‌تواند جایگزین ایران در تولید زیراندازهای سنتی و قالی شود.

وی با اشاره به اینکه قبل از ترامپ ۳۰ درصد از صادرات فرش ایران به آمریکا صادر می‌شد افزود: این فرصت به دنبال اعمال تحریم‌ها کمرنگ شده ولی مرکز ملی فرش ایران رایزنی‌های خود را با مجامع بین‌المللی برای خارج کردن فرش از تحریم‌ها آغاز کرده است.

استاندار مرکزی:

صادرات ٣ میلیون دلاری فرش استان مرکزی در سال

سید علی آقازاده استاندار مرکزی به فعالیت ٣٠ هزار بافنده فرش در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: صادرات فرش استان در سال حدود  ٣ میلیون دلار است.

آقازاده با اشاره به اینکه ١٨٠٠ بافنده فرش در سطح استان بیمه‌شده‌اند خاطرنشان کرد: برای رونق بازار فرش در استان  ٩٠ میلیارد ریال تسهیلات به فعالین اقتصادی فرش استان پرداخت‌شده است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1552183
ارسال نظر
نظرات