شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:12 منتشر شده در مورخ: 1398/09/13 شناسه خبر: 1552199
سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین:
همه اصناف موظف به درج تعرفه مصوب هستند/ مردم با گزارش تخلفات به سازمان و جامعه کمک کنند
سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین با بیان اینکه همه اصناف موظف به درج تعرفه مصوب هستند؛ گفت: خواسته ما از مردم این است که با گزارش تخلفات به سازمان و جامعه کمک کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصبح قزوین؛ هوشنگ محمدی پیش‌ از ظهر امروز(چهارشنبه) در کارگاه آموزشی مولفه‌های خرید بهینه کالا و خدمات که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: فلسفه تاسیس سازمان تعزیرات حکومتی در این راستا است که بتواند آرامش را در بازار به وجود بیاورد و مردم به نحو مطلوب از کالا و خدمات برخوردار باشند.

وی افزود: گاهی شوک‌های اقتصادی در بازار شرایطی به وجود می‌آورند تا خانوارها خرید بهینه‌ای متناسب به شرایط اقتصادی و معیشتی داشته باشند.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت: سازمان تعزیرات حکومتی در نظارت و کنترل بازار نقش موثری دارد و وظایف خود را به طور منظم انجام می‌دهد اما در این مقوله همکاری مردم و خانواده‌ها می‌تواند در جامعه و خانواده اثربخش باشد.

این مقام مسئول بیان کرد: در حوزه سلامت متاسفانه می‌بینیم که تخلفاتی در حوزه‌های مختلف وجود دارد و برخی افراد به دنبال سود بیشتر هستند که باعث می‌شود از کیفیت کالا و خدمات کاسته شود‌.

محمدی ادامه داد: در حوزه درمان گاهی پزشکان از تعرفه‌ها تبعیت نمی‌کنند و در داروخانه‌ها قیمت‌های نامتعارف به جای قیمت‌های اصلی درج می‌شود؛ همچنین در حوزه بهداشت محیط و رستوران‌ها از اسانس‌ها و فرآورده‌های استفاده می‌شود که غیرقانونی است.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین ابراز کرد: این تخلفات درحالی رخ می‌دهد که متاسفانه در بیشتر موارد نسبت به آن تحرکی ندارند و اطلاع‌رسانی نمی‌کنند و انتظار دارند بازرسین به طور مستقیم ورود کنند.

وی تصریح کرد: خواسته ما از مردم این است که با گزارش تخلفات به سازمان و جامعه کمک کنند؛ مردم می‌توانند در هرجا که تخلفی را مشاهده کردند نیز گزارش دهند؛ چراکه خدمت به خود مردم است.

این مقام مسئول یادآور شد: امروزه در برخی آرایشگاه‌هایی که بانوان مراجعه می‌کنند مواد غیربهداشتی استفاده می‌شود یا تعرفه‌های نجومی دریافت می‌کنند در حالی که همه اصناف موظف به درج تعرفه مصوب هستند و حتما فاکتور ارائه کنند.

محمدی عنوان کرد: در بحث اصلاح قیمت بنزین این مسئله باید در اندکی از کالاها مانند حوزه حمل و نقل تاثیر بگذارد اما می‌بینیم که در بسیاری از کالاها تاثیر می‌گذارد و این ناشی از یک رفتار و شرایط هیجانی است درحالی که ضرورتی بر افزایش قیمت وجود ندارد.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین تاکید کرد: باتوجه به اینکه مدیریت و خرید خانواده در دست بانوان است، می‌طلبد که هم خرید اقتصادی خوبی داشته باشند و هم شئونات را رعایت کنند.

وی در پایان گفت: راهکار همکاری با تعزیرات حکومتی قزوین از طریق سامانه ۱۳۵ و شماره تلفن ۱۲۴ است که مردم می‌توانند مطالبات خود را با درمیان بگذارند.

انتهای پیام/ 

 

https://dana.ir/1552199
ارسال نظر
نظرات