شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 09:58 منتشر شده در مورخ: 1398/09/14 شناسه خبر: 1552337
مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری البرز خبر داد؛
حضور 7 فیلم از حوزه هنری البرز در دهمین دوره جشنواره فیلم عمار
با آغاز فراخوان دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، حوزه هنری البرز 7 فیلم کوتاه را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از "تیتریکبا آغاز فراخوان دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار حوزه هنری البرز 7 فیلم کوتاه را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرد.

محمد سجاد احسان‌ فر، مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری البرز در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: همزمان با آغاز دهمین دوره جشنوارۀ مردمی فیلم عمار،‌ 7 فیلم کوتاه از فیلمسازان حوزه هنری البرز توسط واحد هنرهای تصویری حوزه هنری البرز به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی افزود: با توجه به رویکرد جشنوارۀ مردمی فیلم عمار که آثار همسو با مبانی انقلاب اسلامی می‌باشد، 7 فیلم از حوزه هنری البرز شامل 4 فیلم کوتاه داستانی، 1 انیمیشن و 2 مستند جهت داوری و شرکت در جشنواره ارسال شد.

این مسئول ادامه داد: جشنواره عمار که در سال ۱۳۸۹ همزمان با اولین سالگرد حماسه نهم دی‌ماه شکل گرفت، کوشیده صدای حنجره‌های سانسور شده و سیمای جمهور کسانی باشد که در بی‌عدالتی رسانه‌ای کشور، ضریب درخوری پیدا نمی‌کنند.

احسان فر تصریح کرد: در طول ۹ سال برگزاری جشنواره عمار، اکران کنندگان مردمی تلاش کردند پرده نمایش هنر مردمی را به عمق دور افتاده‌ترین روستاها و حتی فراتر از مرزها، ببرند.

وی با بیان اینکه همیشه فیلمسازان البرزی در این جشنواره حضور داشتند، افزود: هرساله استان البرز در این جشنواره نماینده دارد امسال نیز درشخان تر از سالهای قبل فیلمسازان البرزی در این جشنواره حضور دارند.

مسئول واحد هنرهای تصویری در خاتمه خاطر نشان کرد: جشنواره عمار در تولید آثار ارزشی همچنین در اکران فیلم ها در دورترین نقاط کشور و در مناطق دور افتاده و به طور کلی در ساده سازی اکران در کشور خط شکن بود و همین مهم باعث شد خوش بدرخشد و در آستانه ده سالگی مستحکم تر از سالهای قبل برگزار شود.

فیلم‌های کوتاه «انزوا» به کارگردانی (اکبر عباسی)، «شازده کوچولو» به کارگردانی (بهرام نوری‌گندم‌آباد)، «همزبانی» و «شمشیر چوبی» به کارگردانی (بهزاد علوی و سوسن سلامت) ‌و انیمیشن «شیشه دودی» به کارگردانی (اکبر عباسی) و دو فیلم کوتاه مستند «نازنین فاطمه» به کارگردانی (مهدیه سادات نقیبی) و «ابراهیم» به کارگردانی (مجید فرجی) آثار ارسالی حوزه هنری البرز به دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار بودند.

دهمین دوره جشنوارۀ مردمی فیلم عمار، دی ماه سال جاری به طور همزمان در سراسر کشور آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1552337
ارسال نظر
نظرات