شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:33 منتشر شده در مورخ: 1398/09/14 شناسه خبر: 1552364
هشدار فوری روانپزشکان آمریکا در مورد وضعیت روانی فاجعه بار ترامپ؛
ترامپ در حال تقویت تئوری‌های توطئه خود است/ امنیت ملی آمریکا در خطر
گروهی از متخصصان بهداشت روان به سرپرستی 3 تن از روانپزشکان برجسته از کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا خواستند تا شرایط روانی خطرناک ترامپ که ناشی از تحقیقات استیضاح علیه او است را مورد توجه و بررسی قرار دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ گروهی از متخصصان بهداشت روان به سرپرستی 3 تن از روانپزشکان برجسته از کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا خواستند تا شرایط روانی خطرناک ترامپ که ناشی از تحقیقات استیضاح علیه او و احساس بی ارزشی است را مورد توجه و بررسی قرار دهد.

دکتر "باندی لی" استاد دانشگاه ییل (Yale)، دکتر "جان زینِر" استاد دانشگاه جورج واشنگتن و دکتر "جِرولد پُست" نماینده اسبق سازمان سیا طی بیانیه ای که برای اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا ارسال خواهد شد، اعلام کردند: "ما معتقدیم که دونالد ترامپ با نزدیک شدن زمان استیضاح احتمالی، پتانسیل واقعی را برای خطرناک تر شدن دارد و این امر امنیت ملی ما را تهدید می کند."

این بیانیه همراه با دادخواستی با حداقل 350 امضاء از سوی متخصصان بهداشت روان تأیید شده است.

هر 3 روانپزشک گفته اند که حاضرند به عنوان بخشی از تحقیقات مربوط به استیضاح در این باره شهادت دهند.

در این بیانیه هشدار داده شده که ناکامی در نظارت، درک ابعاد روانی استیضاح ترامپ یا کاهش آنها به نتایجی فاجعه آمیز منجر می شود.

این بیانیه افزود: "ما از کنگره درخواست می کنیم که این علائم خطرناک را جدی بگیرد و از انگیزه های مخرب ترامپ بکاهد. ما و بسیاری دیگر برای ارائه پیشنهادهای مناسبِ مهم و همچنین آموزش عمومی در دسترس هستیم تا امنیت جمعی خود را به حداکثر برسانیم."

دکتر لی و همکاران وی معتقدند که بازرسان استیضاح نیز باید تحت مشاوره قرار گیرند، زیرا ترامپ در حال تقویت تئوری های توطئه خود است و میزان زیادی از ستمگری و کینه جویی را در توئیت های شتابزده و تکراری خود نشان داده است.

وی ادامه داد: "من معتقدم که آنها (توئیت های ترامپ) به جای دروغ های ساده، الگوی توهمات هستند. تماس تلفنی 25 جولای ترامپ با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین و توصیف آن به عنوان تماسی کاملا بی نقص نمونه ای از آسیب شناسی او است."

دکتر لی اذعان کرد که ممکن است اعضای کنگره به ویژه جمهوری خواهانِ حامیِ ترامپ، این هشدار را صرفا اختلاف نظر سیاسی قلمداد کنند، اما باید این واقعیت را جدی گرفت زیرا آموزش بازرسان استیضاح این امکان را به آنها می دهد تا علائم قطعی و صریح آسیب شناسی شدید کسی که نیاز مبرم به مراقبت پیشرفته دارد و خالی از معیارهایِ تواناییِ تصمیم گیری منطقی است را تشخیص دهند.

وی ادامه داد: "کاری که ما تعلیم می دهیم این است که بین آنچه سالم است با آنچه غیر طبیعی است تفاوت قائل شویم. وقتی الگوهای غیر عادی صلاحیت دار می شوند ما متوجه می شویم که این آسیب شناسی بوده و بخشی از تنوع گسترده انسان های سالم نیست. ما الگوی بیماری که ممکن است شبیه ایدئولوژی یا سبک سیاسی هر فرد دیگری که با آسیب شناسی نا آشنا است باشد را تشخیص می دهیم، اما این الگوها برای ما بسیار قابل تشخیص است."

انتهای پیام/

https://dana.ir/1552364
ارسال نظر
نظرات