شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1398/09/14 شناسه خبر: 1552451
رئیس قوه قضائیه در اصفهان:
نظام اسلامی فساد را نمی پذیرد/ کسانی که تا دیروز نگاه مذاکره داشتند، امروز معتقدند هیچ راهی جز مقاومت وجود ندارد
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مقاومت امروز جواب داده و در تمام لایه‌های اجتماعی جای مذاکره را کاملا پر کرده است، عنوان کرد: کسانی که تا دیروز نگاه مذاکره داشتند، امروز معتقدند هیچ راهی جز مقاومت وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب نیوز؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در اصفهان با بیان اینکه آمر به معروف و ناهی از منکران شانی از شئون اولیا را دارد، اظهار کرد: با همه موانعی که دشمن ایجاد کرده و بایکوتی که در عرصه های جهانی وجود دارد، حق جای خودش را باز می کند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه وظیفه تبلیغ بسیار مهم است و مدرسان نباید با سستی مواجه شوند، گفت: دشمن به دنبال این است که با حیله های مختلف ما را از میدان در کند، اما از بزرگان آموختیم که در این عرصه نباید سست شد و یا کار را متوقف کرد‌.

وی با بیان اینکه بستر گام دوم برای همه دست اندرکاران در حوزه های مختلف پیگیری و اقدام در مورد عدالت به صورت اجرایی است، تصریح کرد: در اجرای عدالت همه بخش ها نقش دارند؛ در پیام هشت ماده ای رهبری در این باره وظیفه دستگاه های اجرایی و قانون گذاری و قضاییه تشریح شده است.

رئیسی با بیان اینکه امروز بعد از گذشت 40 سال از نظام اسلامی، وظیفه اجرای عدالت به صورت جدی مطرح است، گفت: در کردستان اعلام کردم که نظام اسلامی فساد را نمی پذیرد؛ نظام ما در درون خودش اجرای عدالت و مبارزه با فساد دارد؛ رفتار دولتمردان و مسئولان و هر مدیر دیگری صرفا رفتار خود او است.

رئیس قوه قضائیه اعلام کرد: مردم باید احساس عدالت کنند و زمانی که به دستگاه‌های اداری کشور و هر جایی که  به نام نظام است می‌روند حس کنند، این دستگاه ملجا و پناه آن ها است، دستگاه قضایی هم باید همینطور باشد.

تنها راه برون رفت از مشکلات اتکا به خدا و نگاه به دستان مردم است

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال القا کردن این نکته است که تنها راه نجات، کوتاه آمدن از مواضع و مذاکره است، گفت: رهبری با راهبرد مقاومت این را به صورت عملی اثبات کردند که مقاومت تنها راه پیروزی است و مردم هم با ایستادگی فعال ثابت کردند که تنها راه برون رفت از مشکلات اتکا به خدا و نگاه به دستان مردم است.

مقاومت در تمام لایه های اجتماعی جای مذاکره را کاملا پر کرده است

رئیسی با بیان اینکه مقاومت امروز جواب داده و در تمام لایه‌های اجتماعی جای مذاکره را کاملا پر کرده است، عنوان کرد: کسانی که تا دیروز نگاه مذاکره داشتند، امروز معتقدند هیچ راهی جز مقاومت وجود ندارد.

راهبرد من رسیدگی عادلانه به تمام پرونده هایی است که در ذهن مردم دغدغه ایجاد کرده است

رئیس دستگاه قضا اذعان کرد: به مسئولان عالی کشور گفتم راهبرد من این است که تمام پرونده هایی که در اذهان مردم به هر دلیلی به عنوان دغدغه جای گرفته را عادلانه و منصفانه رسیدگی کرده و به مردم اطلاع رسانی کنیم تا ذهن مردم نسبت به این دغدغه ها آرام شود که امروز اراده نظام برخورد با مفاسد است و این اراده نه جناح و قدرت و نه ثروت و ارتباطات و وابستگی می شناسد.

وی پیرامون سامانه اموال مسئولان گفت: سامانه اموال مسئولان چهار سال پیش تدوین شده و معطل ماند و بنده این آیین نامه را ابلاغ کردم، اگر فانون ایراد دارد باید از مقنن سوال کرد اما نباید قانون معطل بماند.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1552451
ارسال نظر
نظرات