شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 11:50 منتشر شده در مورخ: 1398/09/15 شناسه خبر: 1552604
نماینده ولی فقیه در مازندران:
پایه‌های میز مسئولان بر دریای خون شهدا قرار دارد
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: مسئولان ما باید قدر این خون‌ها را بدانند و در هر کرسی، میز و پستی که دارند آگاه باشند که پایه میز آن‌ها روی دریایی از خون قرار دارد که اگر یک ریال از بیت آمال را بیهوده مصرف کند یا اشرافیت بر حکومت و حکام ما حاکم شود مدیون هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی پنجشنبه شب در یادواره شهدای تازه‌آبادکلا نکا با اشاره به اینکه باید ماجرای شهیدان و خاطره آن‌ها را بشنویم، دم به دم بازگو کنیم و بخوانیم، اظهار کرد: این یادواره‌ها زمینه‌ای است برای زنده نگه داشتن نام، خاطره و فداکاری شهید تا  بازخوانی و تجدید خاطره شود.

وی افزود: دست‌هایی هم در کار بود که حتی از روی تابلوهای کوچه و خیابان‌ها کلمه شهید را از کنار اسم شهدا بردارند که با هوشیاری مردم و ابراز احساسات مردمی، آن دست‌هایی که حساسیت جامعه را می‌خواست تست کند فهمیدند که جامعه ما شهید فراموش‌کن نیست و برای همیشه شهیدان خود را احترام کرده به یاد دارد و تجلیل می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران یادواره‌ها را از جهت زنده نگه داشتن احساسات شهید‌دوستی در ملت بسیار مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: در این مراسمات سالی یک بار خاطره شهدا مرور شود که در آن سن و سال آغوش پر مهر خانواده، فرزند، پدر و مادر و را رها کردند و رفتند که واقعاً ناجوانمردی و بی‌انصافی است اگر آن‌ها را فراموش کنیم.

این مسئول برخورداری از یک خشم مقدس را حاصل زنده نگه داشتن یاد شهدا دانست و اضافه کرد: اولین نتیجه این است که همه بدانند خشم ما نسبت به آمریکا و عوامل آن یک خشم مقدس است ما را متهم به خشونت‌گرایی نکنند البته که خشونت نابجا بد است اما در جایی که کسی قصد جان و ناموس ما را دارد باید دفاع کرد و از متهاجم خشمگین شد که اینجا خشم ما مقدس است بنابراین مرگ بر آمریکای امروز ما در اثر خشم مقدس و شعار لازم کشور است.

وی آشوبگران را در حوادث چند هفته اخیر سگ‌های حار تربیت شده آمریکا  و بدتر از داعش توصیف کرد و گفت: دشمنان همین یکی دو هفته پیش می‌خواستند مملکت ما را به سقوط بکشند اما خداوند کید و مکر آن‌ها را با درایت و تدبیر رهبری و بصیرت ملت ایران به خودشان برگردانده است.

* ختم غائله بنزین با درایت رهبری و همراهی مردم
محمدی لائینی تلاش برای حفظ خون شهدا را دومین اثر چنین محافلی دانست و تصریح کرد: شهدا برای حفظ نظام مقدم اسلامی و ولایت فقیه که یادگار امام حسن عسکری  و اهل بیت است به دستور ولایت رفتند که اگر نمی‌رفتند و شهید نمی‌شدند این امنیت را ما نداشتیم و اگر خونشان را به باد دهیم، آه شهدا می‌گیرد.

وی افزود: اگر شهدای امنیت نبودند این آشوبگران فتنه بدتر از سوریه برای ما پیش می‌آوردند و مسئولان ما باید قدر این خون‌ها را بدانند و در هر کرسی، میز و پستی که دارند آگاه باشند که پایه میز آن‌ها روی دریایی از خون قرار دارد که اگر یک ریال از بیت آمال را بیهوده مصرف کند یا اشرافیت بر حکومت و حکام ما حاکم شود مدیون هستیم.

امام جمعه مرکز مازندران اذعان کرد: مسئولان باید به درد مردم باید برسند و به فکر مردم باشند چراکه این مردم نباید انقدر زجر بشکند، این حق مردم ما نیست که تا این حد زجر بکشند این مردم واقعا ایستادند.

این مسئول اضافه کرد: همین مردم در جریان بنزین وقتی که موضع رهبری را شنیدیم با معرف و بصیرت علی‌رغم عصبانیت و نارضایتی از بنزین و گرانی‌ها همه صف خود را از آشوبگران جدا کردند و آشوبگران تنها ماندند در غیر این صورت این فتنه بسیار خطرناک بود.

وی گفت: به گفته همان اربابان گردن کلفتشان که گفتند به آشوبگران آموزش دادند، فرمانده میدانی داشته این‌ها چند حلقه بودند و همه این اتفاقات با حکمت و درایت رهبری همراه با بصیرت مردم این غائله ختم به خیر شد.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1552604
ارسال نظر
نظرات