شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:18 منتشر شده در مورخ: 1398/09/15 شناسه خبر: 1552633
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

فساد سم مهلک در جامعه اسلامی است/گام دوم انقلاب به دست دانشجویان و نخبگان دانشگاهی محقق می شود

فساد سم مهلک در جامعه اسلامی است/گام دوم انقلاب به دست دانشجویان و نخبگان دانشگاهی محقق می شود
امام جمعه اراک با بیان اینکه جامعه اسلامی جای افراد فاسد و خائنین به بیت المال نیست گفت: فساد و نفوذ در بدنه جامعه اسلامی سم مهلک است و امروز همه وظیفه داریم در راستای جامعه ای سالم و پاک تلاش کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن گرامیداشت ولادت با سعادت امام حسن عسکری(ع) گفت:هرکدام از اهل بیت(ع) تکلیفی داشتند که آن را به نحو شایسته ای انجام دادند و لذا امام حسن عسکری(ع) هم وظایف خود را در دوران خود به درستی انجام دادند.

 
وی افزود: از همان ابتدای خلقت دوراه وجود داشته که یکی راه اسلام، قرآن و امام حسین(ع) و دیگری راه شرک،کفر و یزیدیان که امروز انقلاب اسلامی پرچم اهل بیت را در دنیا برافراشته کرده و به چراغی پرفروغ برای هدایت مسلمانان تبدیل شده است.
 
 دری نجف آبادی اظهار داشت: انقلاب اسلامی بر پایه تحقق ظهور حضرت مهدی(عج) بنا شده و امروز عشق و دلدادگی به فرزند امام حسن عسکری(ع) روز به روز در انقلاب اسلامی پر شورتر می شود و این حرکت باید تا برپایی ظهور ادامه داشته باشد.
 
وی با اشاره روز ۱۶ آذر که به نام روز دانشجو نامگذاری شده بیان داشت: ۱۶ آذر روزی بسیار مهم است و امروز به برکت انقلاب اسلامی دانشگاه ها به عنوان یکی از مراکز حساس و تاثیرگذار در کشور هستند.
 
امام جمعه اراک ادامه داد: وجود ۱۰ میلیون فارغ التحصیل و ۵ میلیون دانشجو در کشور اتفاق مهمی است که به برکت انقلاب اسلامی ایجاد شده چراکه قبل از انقلاب از این،گونه امکانات برخوردار نبودیم و حتی در تامین پزشک هم وابسته غربی ها بودیم ولی امروز در علم پزشکی جزء کشورهای رده اول هستیم که باید قدر آن را بدانیم.
 
وی دانشجویان را سرمایه های آینده و امیدهای کشور خواند و گفت: گام دوم انقلاب به دست دانشجویان و نخبگان دانشگاهی به تحقق خواهد رسید و امروز دانشجویان نباید نگاهشان به غرب و خارج از مرزها باشد و همه باید با انگیزه و اراده های قوی کشور را به اوج پیشرفت همه جانبه برسانیم.
 
امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه استکبار ستیزی،مبارزه با رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه باید از وظایف مهم دانشجویان باشد افزود: آرمان های انقلاب باید برای دانشجویان مهم باشد و دانشجویان نباید بگذارند آرمان ها به فراموشی سپرده شوند.
 
وی اظهار داشت: همچنین برقراری عدالت اجتماعی،مبارزه با فساد و چالش های اجتماعی باید از دیگر وظایف دانشجویان در دانشگاه ها باشد و در جهت رسیدن به آنها گام بردارند.
 
دری نجف آبادی تلاش های قوه قضائیه برای مبارزه با فساد و برقراری عدالت اجتماعی را قابل تحسین دانست و افزود: آن چیزی که باید قابل توجه باشد پیشگیری است و امروز همه باید از سلامت لازم برخوردار باشند تا فساد به شکل بنیانی از بین برود.
 
وی با بیان اینکه جامعه اسلامی جای افراد فاسد و خائنین به بیت المال نیست گفت: فساد و نفوذ در بدنه جامعه اسلامی سم مهلک است و امروز همه وظیفه داریم در راستای جامعه ای سالم و پاک تلاش کنیم.
 
امام جمعه اراک با اشاره به حوادث روزهای گذشته و تاثیر کلام مقام معظم رهبری در مدیریت بحران ها بیان کرد:در نظام اسلامی محوریت مقام معظم رهبری است و همه از قوای سه گانه تا مردم باید تحت فرمان رهبری باشیم.
 
وی با اشاره به اینکه سخن مقام معظم رهبری آخرین سخن در نظام اسلامی است،افزود: در حوادث اخیر اگر مقام معظم رهبری آن بیانات را نمی فرمودند قطعا جامعه دچار آسیب ها و خسارت های فراوانی میشد و لذا بیانات معظم له جامعه را به آرامش رساند و این نشان از اهمیت وجود رهبری در نظام اسلامی است.
 
دری نجف آبادی با بیان اینکه امروز مهمترین دغدغه مسئولین در نظام اسلامی باید اسلام و توجه به ملت مسلمان باشد گفت: مسئولین باید برای محقق شدن گام دوم انقلاب با محوریت جوانان تلاش کنند چراکه جوانان بارقه های امید در گام دوم هستند.
 
وی با اشاره به سالگرد انتفاضه فلسطین بیان داشت: ملت مظلوم فلسطین امروز احتیاج به کمک دارد و امروز همه امت های مسلمان و کشورهای اسلامی برای کمک همه جانبه به فلسطین و مبارزه با رژیم کودک کش صهیونیستی بسیج شوند.
 
امام جمعه اراک با اشاره به هفته پژوهش و فناوری عنوان کرد: توجه به علم و پژوهش باید برای همه ارکان کشور قابل توجه باشد چراکه با پژوهش می توانیم کشور را از وابستگی ها نجات دهیم و به خودکفایی برسیم.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: جوانان ایرانی اراده های بلندی دارند که اگر به درستی به کارگیری شوند قطعا می توانیم از مشکلات به راحتی عبود کنیم.
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1552633
ارسال نظر
نظرات