شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:57 منتشر شده در مورخ: 1398/09/16 شناسه خبر: 1552806
دانا گزارش می دهد؛
چهره های جنجالی که برای انتخابات یازدهم مجلس ثبت نام کردند؛ از داماد روحانی تا نماینده پرحاشیه سراوان +تصاویر
در زمان ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی شاهد حضور افرادی بودیم که پیشتر عملکرد و رفتار جنجالی داشته اند و همین موضوع سبب واکنش افکارعمومی نسبت به ثبت نام آنها برای کاندیداتوری در مجلس آتی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با ثبت نام داوطلبان کاندیداتوری به طور جدی آغاز شد. ساختمان وزارت کشور شاهد حضور بسیاری از افرادی بود که برای کاندیداتوری ثبت نام کردند و هر کدام اهدافی را برای خود در جهت حضور در انتخابات ترسیم و بازگو کردند.

اما در این میان شاهد حضور چهره‌هایی بودیم که پیشتر حضور جنجالی در فضای سیاسی و رسانه‌ای داشته‌اند. افرادی که با ثبت نامشان در انتخابات مجلس یازدهم مورد توجه افکار عمومی قرار گرفتند و به علت اینکه عملکرد و رفتاری جنجالی از خود نشان داده بودند یا منتسب به افرادی خاص بوند با واکنش های مختلف مردم روبرو شده اند. 
 
در ادامه به برخی از این افراد اشاره می کنیم:
 
نماینده ای که استعفا داد ثبت نام کرد
 
«محمود صادقی» نماینده جنجالی فراکسیون امید که اخیرا موضوع استعفایش از مجلس دهم مطرح شده بود، در ساختمان وزارت کشور حضور یافت و برای کاندیداتوری مجلس آتی ثبت نام کرد. همین موضوع به شدت مورد انتقاد افکارعمومی قرار گرفت که این نماینده که علمکردی جنجالی در مجلس دهم داشته و حالا بلاتکلیف در استعفا و ماندن در این مجلس است چطور برای مجلس آینده ثبت نام کرده است!
 
«عبدالله گنجی»، مدیر مسئول روزنامه جوان و از مدرسین دانشگاه علامه طباطبایی در دانشکده علوم سیاسی است و در یادداشتی که در کانال شخصی خود در تلگرام دارد، به خبر استعفای محمود صادقی نماینده مجلس واکنش نشان داد و نوشت: طرف در یک دستش استعفا از نمایندگی مجلس با آن هیاهو است در دست دیگرش فرم ثبت نام مجلس بعدی است. واقعا  مردم و حاکمیت را چی فرض می کنند؟ مجلس اگر بی اختیار است و در راس امور نیست که دهم با یازدهم فرقی نمی کند.»
 
 
داماد روحانی با شال سفید آمد
 
«کامبیز مهدی‌زاده» داماد رئیس جمهور به همراه همسر خویش برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد محوطه فرمانداری تبریز شد. او در ابتدا در پاسخ به سوال خبرنگاران اظهار کرد: «خود آقای رئیس جمهور به پشتوانه مردم عزیز در انتخابات شرکت کردند و من نیز به پشتیبانی مردم آذربایجان به حمایت از جوانان در این انتخابات شرکت خواهم کرد.»
 
 
تازه داماد روحانی پس از حکم انتصاب به یکی از معاونت های وزارت صنعت شناخته شد. اما فشار افکارعمومی منجر به استعفای اجباری وی از این پست شد. جالب اینجاست که داماد روحانی در متن استعفای خود اعلام کرد که از دنیای سیاست خداحافظی کرده است.  حالا فردی که با فشار افکارعمومی استعفا داده  می خواهد خود را از حوزه انتخابیه شهر تبریز در معرض رای مردم این شهر قرار دهد. شعار کامبیز مهدی زاده مقابله با فساد است.
 
 
نماینده جنجالی سراوان هم ثبت نام کرد
 
«محمد باسط درازهی» یکی از نمایندگانی بود که در مجلس دهم جنجال ساز شد. حضور وی برای ثبت نام در رقابت مجلس دهم هم با واکنش افکارعمومی مواجه شد.
 
 
در ۲۶ آذرماه سال ۹۷ ویدئویی از محمد باسط درازهی، در فضای مجازی منتشر شد که در آن ویدئو این نماینده مجلس درخواستی خارج از ضوابط اداری از کارمند گمرک دارد اما کارمند در برابر خواسته وی مقاومت می‌کند، این نماینده مجلس در واکنش، با کلماتی زشت و لحنی توهین‌آمیز به این کارمند پاسخ می‌دهد. در ادامه کارمند اداره گمرک، این نماینده مجلس را به مراجعه کنندگان معرفی می‌کند که یکی از مراجعان که کاپشن مشکی پوشیده بود نیز با عصبانیت محمد باسط درازهی را از محل وقوع این اتفاق بیرون می‌اندازد.انتشار این فیلم در فضای مجازی بازتاب زیادی داشت و انتقادات بسیاری را متوجه این نماینده مجلس کرد.
 
نمایندگان سلفی بگیر هم ثبت نام کردند
 
درمردادماه سال 1396رفتار عجیب و تاسف بار نمایندگان لیست امید مجلس در مراسم تحلیف رئیس جمهور برای گرفتن عکس سلفی با  «فدریکا موگرینی» مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آنهم از سوی اعضای فراکسیونی که مدعی بود به دیپلماسی آشنا است، بسیار جنجالی شد. این موضوع حتی بازتابی در رسانه های خارجی داشت و افکارعمومی به شدت با این رفتار نمایندگان برخورد کرد و آنرا مایه حقارت مجلس و دور از شان نمایندگان ملت ایران توصیف کردند، موضوعی که به «سلفی حقارت» معروف شد. 
 
 
حالا برخی ازاین نمایندگان در محل ثبت نام داوطلبین انتخابات مجلس آینده دیده شده اند. از جمله این افراد «احمد مازنی» نماینده روحانی اصلاح طلب بود که برای ثبت نام اقدام کرده است. 
 
فعالان فتنه سال 88 هم ثبت نام کردند
 
افکارعمومی در فضای مجازی از ثبت نام دوتن از فعالان فتنه که مدیریت شهری تهران نیز آنها را به خدمت گرفته، خبر دادند. «امیر آریا زند» و ـ«حسین نقاشی» از جمله همین افراد هستند.
 
14 اسفندماه سال 1397، امیر آریا زند به دستور «پیروز حناچی» شهردار تهران و با حکم یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به سرپرستی شرکت برج میلاد منصوب شد. امیر آریا زند، یکی از دوستان بسیار صمیمی و رفیق شفیق «کاوه مدنی» جاسوس محیط زیست و بازداشتی فتنه 88 است.
 
 
 البته وی با فشار افکارعمومی استعفا داد. هرچند که برخی از انتصاب وی در سمتی جدید در شهرداری تهران خبر داده اند. امیر آریازند از بازداشتی‌های فتنه ۸۸ و عضو حزب منحله مشارکت است که سال ۹۲ بعد از نامه ۵۵ زندانی امنیتی در ایران، همراه با ۴۶۵ نفر از فعالان سیاسی در نامه‌ای به اوباما نوشتند "در حالی که هدف تحریها تغییر برنامه اتمی ایران اعلام شده، با این حال در هشت سال گذشته برنامه هسته‌ای ایران متوقف نشده و تنها امکان معیشت مردم عادی است که به محاق رفته است".
 
حسین نقاشی که با آریا زند در ستاد انتخابات دیده می شود نیز یکی اصلاح طلبان حاشیه دار است. در مهرماه سال 94 شورای شهر تهران حسین نقاشی را به عنوان مدیرروابط عمومی شورا انتخاب کرد. در کارنامه فعالیت سیاسی نقاشی سخنان شاذ سیاسی زیادی موجود است. 
 
وی در یکی از اظهارنظرها بیان می‌کند: « بسیج دانشجویی باید از حوادث ۱۸ تیر و ۸۸ تبری بجوید.»
 
نقاشی همچنین با حمله به نظارت استصوابی شورای نگهبان آنرا مغایر قانون اساسی می‌خواند و این نظارت را نادرست اعلام می‌کند.
 
انصراف پسر نوبخت قبل از بررسی صلاحیت
 
«توحید نوبخت»، فرزند رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس از وزارت کشور در حوزه انتخابیه رشت (استان گیلان) ثبت نام کرد.
 
البته فرزند نوبخت طی نامه‌ای انصراف خود را از نامزدی نمایندگی مردم رشت، اعلام کرد. برخی علت این کناره گیری زودهنگام را فشار افکارعمومی و پیش بینی ضعیف پایگاه رای وی عنوان کرده اند.
 
نوبخت از جمله دولتمردانی است که انتقادات بسیاری به عملکرد وی وجود دارد. 
 
استدلال عجیب و غریب فعال اصلاح طلب
 
«علی شکوری راد» دبیر کل حزب اصلاح طلب اتحاد ملت نیز از جمله داوطلبانی بود که ثبت نام کرد.  وی در زمان ثبت نام مصاحبه ای داشته که حالا در فضای مجازی جنجال برانگیز شده است. این فعال اصلاح طلب درباره این سوال که اصلاحات با عملکرد این جریان سیاسی در مجلس و شورای شهر و همچنین حمایت از دولت با ریزش آرا مواجه شده است، بیان می کنند: « اصلاحات در اعتراضات اخیر دچار ریزش رای‌ نشد. زیرا اعتراضات در مناطق مرفه نشین که پایگاه رای این جریان سیاسی است کمتر صورت گرفته و از این رو اصلاح طلبان امیدوار به رای متمولان هستند.» 
 
 
شکوری‌راد نقش عمده‌ای در حمایت از فتنه سبز و همچنین در مجلس ششم شورای اسلامی تحرکات سیاسی خاصی داشته است و حالا سعی دارد در مجلس یازدهم هم به عنوان نماینده حضور داشته باشد.
 
انتهای پیام/
 
 
 
https://dana.ir/1552806
ارسال نظر
نظرات