شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:07 منتشر شده در مورخ: 1398/09/16 شناسه خبر: 1552858
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین:
پرداخت هدایای نقدی و غیرنقدی مصداق تخلف در انتخابات است/ اخطار به برخی از داوطلبان در مرحله ثبت‌نام
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین گفت: افرادی که در تبلیغات انتخاباتی به قانون احترام نمی‌گذارند درصورت نماینده شدن به مردم نیز احترام نخواهند گذاشت، همچنین هدیه‌های نقدی و غیرنقدی به هرشکل و عنوان حتی اگر با برچسب خیرخواهانه باشد غیرقانونی‌ست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ محمدتقی صفری پیش از ظهر امروز(شنبه) ضمن بازدید هیئت نظارت شورای نگهبان از حوزه مرکزی انتخابات شهرستان‌های قزوین، آبیک و البرز و حضور در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد اظهار کرد: اصحاب رسانه چشم و گوش مردم هستند و زحمات آنان قابل تقدیر است؛ هفته‌ای که سپری شد مرحله ثبت‌نام بود افرادی که به سمت و سوی حرکات نمایشی رفته و از ثبت نام برای تبلیغ استفاده کردند مستحق اخطار و تذکر شدند و درصورت ادامه آن می‌توان عدم التزام به قانون اساسی را نتیجه گرفت.

وی ادامه داد: در روزهای ثبت‌نام عدم پایداری به قانون دیده شده و موضوع به‌صورت موردی به آن‌ها تذکر داده شده است.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین ابراز کرد: از امروز تا آغاز شروع تبلیغات انجام فعالیت تبلیغاتی ممنوع است و درصورت بروز این پدیده تخلف رخ می‌دهد، درواقع تبلیغ صرفا در محدوده زمانی مشخص شده مجاز است.

وی افزود: افرادی که به قانون احترام نمی‌گذارند درصورت نماینده شدن به مردم نیز احترام نخواهند گذاشت، همچنین هدیه‌های نقدی و غیرنقدی به هرشکل و عنوان حتی اگر با برچسب خیرخواهانه باشد غیرقانونی‌ست.

 

این مقام مسئول عنوان کرد: تمام فرآیندهای انتخابات تحت نظارت شورای نگهبان انجام می‌شود و از نظر شرعی و قانونی رسانه‌ای کردن دلایل رد صلاحیت ممنوع بوده و این موارد به‌صورت مکتوب به آن‌ها ارائه می‌شود.

صفری با بیان وضعیت داوطلبان اذعان کرد: شاهد عدم حضور ضعیف افراد باسواد و نخبگان نبودیم و از طرفی زیاد بودن ثبت نام‌ها به دلیل نقص قانون است و شورای نگهبان به این روند اعتراض دارد، البته باوجود این اعتراض به وظیفه خود عمل می‌کند.

وی توضیح داد: در قانون مواردی برای بازداری افرادی که از شرایط حداقلی آگاه نیستند؛ وجود ندارد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین درباره خرید و فروش آراء اظهار کرد: دایره و محدوده خرید و فروش آراء پس از تعریف مجدد قانون در سال 95 توسعه پیدا کرد، طبق این مورد صرف شام و ناهار و ارائه هدیه در اماکن عمومی به منظور جلب آرا به منزله خرید و فروش رای بوده و اگر مستنداتی مبنی بر آن داشته باشیم هم در تایید صلاحیت و هم در سلامت انتخابات تاثیر می‌دهیم.

وی در پایان گفت: نماینده‌های فعلی پس از ثبت نام جزء کاندیداها به شمار آمده و با آن‌ها مانند سایر داوطلبان بوخورد می‌شود.
انتهای پیام/

https://dana.ir/1552858
ارسال نظر
نظرات