شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:12 منتشر شده در مورخ: 1398/09/16 شناسه خبر: 1552869
معاون دانشجویی دانشگاه اراک؛
۱۶آذر نماد استکبار ستیزی است/ شهادت دانشجویان در این روز، نهایتا منجر به پیروزی انقلاب شد
معاون دانشجویی دانشگاه اراک حساس بودن نسبت به سرنوشت خود را یکی از ویژگی های دانشجویان دانست و گفت: همین ویژگی بود که باعث شد تا دانشجویان وقت دانشگاه تهران نسبت به حضور معاون رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه و پشتیبانی استکبار از کودتای ۲۸ مرداد اعتراض کردند و در نهایت باعث شد تا ۳ نفر از آنان در این راه شهید شوند. به همین علت این روز به نوعی نماد استکبارستیزی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهرامی معاون دانشجویی دانشگاه اراک در گفتگو با دیار آفتاب، با توجه به فرا رسیدن سالروز ۱۶آذر و روز دانشجو، گفت: یکی از ویژگی های دانشجویان این است که نسبت به سرنوشت خود حساس هستند. همین ویژگی بود که باعث شد تا دانشجویان وقت دانشگاه تهران نسبت به حضور نیکسون، معاون رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه و پشتیبانی استکبار از کودتای ۲۸ مرداد اعتراض کردند و در نهایت باعث شد تا ۳ نفر از آنان در این راه شهید شوند. به همین علت این روز به نوعی نماد استکبارستیزی است.

شهادت دانشجویان در این روز در نهایت منجر به پیروزی انقلاب شد

وی با بیان اینکه خون ریخته شده دانشجویان در مقابله با استکبار باعث شد تا مسیر انقلاب مهیا شود، افزود: این مسیر در نهایت منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ شد.

بهرامی با تبریک این روز به دانشجویان، اضافه کرد: امیدواریم دانشگاه ها شرایط لازم را جهت آموزش موثر و هدفمند به دانشجویان در دستور کار خود قرار دهند تا بتوان خودکفایی و استقلال را برای کشور به ارمغان آورد.

معاون دانشجویی دانشگاه اراک گفت: امیدواریم دانشجویان همواره با زنده نگه داشتن روحیه ضد استکباری و با افکار و اندیشه های خود باعث پیشرفت و خودکفایی کشور شوند که در حال حاضر هم گام های بسیار خوبی توسط این قشر فرهیخته در راستای آبادانی ایران اسلامی برداشته شده است.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1552869
ارسال نظر
نظرات