شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:29 منتشر شده در مورخ: 1398/09/16 شناسه خبر: 1552903
در شورای برنامه ‌ریزی و توسعه کرمانشاه مطرح شد؛
پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی اعتبارات عمرانی کرمانشاه
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: چند سالی است رسیدگی به بافت های فرسوده در این شهر رها شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصاد هوشنگ بازوند امروز در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: طرح ساماندهی رودخانه آبشوران از مصوبات سفر مقام معظم رهبر در سال ۹۱ با برآورد اولیه حدود ۲ هزار میلیارد ریال آغاز شده است که بر اساس مصوبه سفر شهرداری کرمانشاه هم موظف به تامین ۵۰۰ میلیارد ریال جهت تملک و آزادسازی حریم و بستر رودخانه شده است.

استاندار کرمانشاه پیشرفت ۴۹ درصدی پروژه آبشوران طی مدت ۶ سال را غیر قابل قبول دانست و گفت: بر این اساس باید به مشاور و پیمانکاران این پروژه تذکر داده شود.

بازوند افزود: کل پروژه طرح ساماندهی رودخانه آبشوران ۱۴.۵ کیلومتر است و تا کنون ۷ هزار و ۱۲۰ متر از آن انجام شده و ۷ هزار و ۴۱۰ متر از آن در دست اقدام است این میزان برای ۶ سال بسیار کم است.

وی خاطرنشان کرد: تاخیر در انجام این پروژه مشکلات بسیاری در تردد و کسب و کار مردم در محدوده پارکینگ شهرداری ایجاد کرده است لذا ضرورت دارد انجام این پروژه در اولویت قرار گیرد.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: این مدت طولانی برای ١٢٠ متر از این طرح‌ها اصلا پذیرفته نیست و مردم تاکنون بسیار نجابت و صبوری به خرج دادند که ما باید بابت این تاخیر از مردم عذرخواهی کنیم.

بازوند گفت: اینکه برای اتمام این پروژه ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است رقم زیادی است و نیاز به مهندسی ارزشی دارد لذا از محل اعتبارات ویژه برای این منظور قرار دهیم تا این پروژه تا سال ۹۹ به اتمام برسد.

مدیر ارشد استان تصریح کرد: پروژه ساماندهی طرح آبشوران در محدوده پارکینگ شهرداری باید تا ١٥ روز آینده به اتمام برسد.

وی در بخش دیگری از سخنانش نصب آسانسورهای مسکن مهر شهرستان جوانرود را کاری جهادی دانست و گفت: در این بخش محوطه سازی نیز بر اساس درخواست مردم بر اساس مصوبات گذشته و برنامه زمان بندی مشخص شده باید هر چه سریعتر در دستور کار قرار گیرد.

بازوند ادامه داد: در ملاقات برخی شهرستانها متوجه شدیم که ارتباط مدیران کل با مردم ارتباط کمرنگی است لذا ضروری است مدیران کل حضور خود را در بین مردم پررنگ کنند و به مشکلات آنها رسیدگی کنند. امسال یکی از شاخص های ارزیابی برای مدیران، حضور فعال در ملاقاتهای مردمی است.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: مشکل پوشش آنتن‌دهی در برخی نقاط با توجه به خرید تجهیزات توسط ارتباطات و فناوری اطلاعات سریعا با پایش عملیاتی نواحی به ویژه در مسیر راه کربلا انجام شود.

وی به بحث منطقه جنگی نیز اشاره ای داشت و گفت: علی رغم اینکه ما تمام استان را برای منطقه جنگی معرفی کردیم اما از آنجا که برای دولت بار مالی زیادی در پی دارد با بخشی از آن موافقت کردند و الان به دنبال آن هستیم که بخش سرفیروز آباد و بیلوار را نیز به مناطق جنگی اضافه کنیم تا مدیران با انگیزه بیشتری به خدمت مشغول شوند.

بازوند با اشاره به اینکه در فصل بودجه‌بندی اظهار داشت: در این شرایط ضروری است مدیران نسبت به پیگیری بودجه سنواتی و افزایش آن رایزنی لازم را انجام دهند.

استاندار کرمانشاه گفت: ما در مجموع اعتبارات عمرانی را ۲۰ درصد افزایش دادیم و به سازمان برنامه و بودجه ارسال کردیم.

وی بیان داشت: حدود ۴۰ درصد از اعتبارات در ردیف های متفرقه تعریف شده است و نیازمند این است که مدیران کل با استفاده از ظرفیت نمایندگان آنها را تا قبل از اینکه لایحه به دولت برود اعلام و ارسال کنند.

وی با بیان اینکه جذب اعتبارات عمرانی رو به پایان است، گفت: جذب ۱۵ درصد از ۵۱۶ میلیارد تومان اعتبارات وضعیت خوبی نیست و نیاز است در این خصوص مدیران تمام همت خود را بکار بگیرند.

بازوند اظهار داشت: مناطق حاشیه نشینی از چالش های جدی است که اگر به آنها نپردازیم به آسیب اجتماعی دامن زده ایم لذا در محله هایی که نیاز است باید حضور پیدا کرده و در مسجد آن محله به مشکلات مردم تا جایی که در توان داریم رسیدگی کنیم.

رایزنی‌ برای بهره‌مندی بازنشستگان از مزایای مناطق جنگی

 سیدقاسم جاسمی صبح امروز شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: کمیته برنامه ریزی جهت حل مشکلات است و باید تدبیری شود تا معضل ساماندهی آبشوران کرمانشاه که یکی از دغدغه هاست هرچه زودتر به اتمام برسد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: به این منظور باید اعتبارات لازم را تامین کنیم و همچنین رضایتمندی خانه هایی که در اطراف این رودخانه هستند را جلب کنیم تا پروژه را پیش ببریم.

وی به پیامک های اعتراضی مردم در برخی مناطق حاشیه ای کرمانشاه نسبت به عدم امکانات رفاهی و آموزشی اشاره ای داشت و تصریح کرد: طی این مدت که نماینده مردم هستم و از تمام نقاط مختلف سرکشی داشتم اکثر مسیرها محرومیت بیداد می کند و در برخی مناطق یک مجموعه 5 هزار نفری حتی یک پارک کوچک ندارند.

جاسمی با تاکید بر لزوم بهره مندی مردم بخش بیلوار و سرفیروز آباد از مزایای مناطق جنگی، اظهار داشت: بخش بیلوار و سرفیزوز آباد جزیی از شهرستان کرمانشاه هستند و باید از مزایای طرح مناطق جنگی برخوردار شوند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: البته در این راستا اقدامات ثمربخشی برای بخش بیلوار در حال انجام است و همچنین برای بازنشستگان و نیروهای مسلح نیز رایزنی هایی انجام دادیم که بتوانند از مزایای مناطق جنگی استفاده کنند.

این نماینده مردم بیان داشت: مسیر کرمانشاه به قلعه نیز حدود 4 کیلومتر زیرسازی شده است اما روکش آسفالت آنجا هنوز صورت نگرفته که لازم است تا این زیرسازی از بین نرفته هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

رسیدگی به بافت‌های فرسوده کرمانشاه رها شده است

احمد صفری امروز شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، یکی از خواسته های مردم را اتمام پروژه آبشوران و قره سو اعلام کرد و اظهار داشت: پروژه قره سو یکی از پروژه های نیمه تمام در استان است که هنوز بعد از گذشت چندین سال بلاتکلیف مانده و به سرانجام نرسیده که موجب نگرانی مردم شده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: علی رغم اینکه آب و فاضلاب استان چندسالی است که قول داده فاضلاب را از قره سود جدا کند اما تا کنون اتفاق خاصی در این راستا نیفتاده است.

صفری خاطر نشان کرد: لازم است برای پروژه ها تاریخ اتمام مشخص شود و مجریان کار به این تاریخ توجه داشته باشند که کار را در تاریخ مقرر تحویل دهند.

وی بیان داشت: طولانی شدن اجرای طرح ها برای ما یک تهدید است و مردم را دچار مشکلاتی می کند به همین دلیل لازم است به این موضوع رسیدگی شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح ملی مسکن شامل استان کرمانشاه هم شد، گفت: از ۱۶ آذر ثبت نام در این طرح در کرمانشاه آغاز شده است.

این مسئول به وضعیت نامناسب اکثر راههای استان اشاره کرد و افزود: اکثر پروژه های مربوط به راههای استان ۵۰ تا ۶۰ درصد اجرایی شده اند لذا ضروری است نسبت به این امر توجه ویژه شود و نقاطی که نیاز به روکش آسفالت دارد هر چه سریعتر انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بافت فرسوده شهر کرمانشاه اشاره ای داشت و گفت: در کرمانشاه حدود ۱۲۵۰ کیلومتر بافت فرسوده داریم که برای ساماندهی آنها به تسهیلات ارزان قیمت نیاز است.

صفری ادامه داد: هم اکنون چند سالی است که رسیدگی به بافت های فرسوده به طور کلی رها شده است که با توجه به اهمیت موضوع باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی به بازدید از بخش های بیلوار و کوزران طی پنج شنبه گذشته اشاره کرد و افزود: در این بازدید آنچه که دغدغه مردم بود عدم دسترسی به مدیران است و مردم عنوان کردند هرگاه با مدیری کار دارند یا جلسه است یا ماموریت، لذا لازم است مدیران یک روز را در هفته به دیدار مردمی اختصاص دهند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی همچنین به نقاط کور شهر کرمانشاه اشاره ای داشت و گفت: این عدم آنتن دهی یکی از مواردی است که مردم را آزار می دهد و با توجه به پیگیریهایی که طی این ۳ سال در این خصوص بعمل آمده است اما مشکل نقاط کور کرمانشاه هنوز حل و فصل نشده است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1552903
ارسال نظر
نظرات