شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 10:19 منتشر شده در مورخ: 1398/09/17 شناسه خبر: 1553061
فرماندار قزوین:
۱۳۵ نفر در انتخابات حوزه قزوین، البرز و آبیک ثبت‌نام کردند
شفیعی گفت: از مجموع ۷ روز ثبت‌نام ۱۳۵نفر در حوزه مرکزی قزوین، البرز و آبیک ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۱۶نفر آقا هستند که معادل ۸۶ درصد را به خود اختصاص داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد شفیعی‌ در گفت‌وگو با  صبح قزوین درباره آخرین آمار نهایی داوطلبین در حوزه قزوین، البرز و آبیک اظهار کرد: با دستور شروع انتخابات از ساعت ۸ صبح دهم آذر ماه نیز مراحل ثبت نام در ستاد مرکزی انتخابات حوزه قزوین، البرز و آبیک آغاز و در ساعت ۱۸روز شانزدهم آذر ماه به اتمام رسید.

وی افزود: با توجه به اینکه تعداد ۱۲نفر بعداز ساعت ۶ بعدازظهر وارد فرمانداری شده و فرایند اولیه ثبت‌نام را انجام داده بودند لذا ثبت‌نام این افراد تا ساعت ۲۲به طول انجامید.

فرماندار قزوین ادامه داد: از مجموع ۷ روز ثبت‌نام ۱۳۵نفر در حوزه مرکزی قزوین، البرز و آبیک ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۱۶نفر آقا هستند که معادل ۸۶ درصد را به خود اختصاص داد و ۱۹نفر هم خانم هستند.

۸۸ درصد داوطلبین فوق لیسانس هستند

این مقام مسئول بیان کرد: از مجموع تحصیلاتی که این افراد داشتند فوق لیسانس ۸۸ درصد شامل ۱۱۴نفر، دکترا ۱۲درصد شامل ۱۶نفر و حوزوی هم ۵ نفر بودند که معادل فوق لیسانس محسوب شد.

شفیعی اضافه کرد: مشاغل این افراد در حوزه پزشکی ۷ نفر شامل ۵ درصد، ۱۹نفر هم فرهنگی شامل ۱۴درصد، اما بیشترین تعداد مراجعین و داوطلبین به حوزه انتخابیه ۴۷نفر کارمندان شامل ۳۵درصد هستند و بازنشستگان هم ۱۲نفر که ۸/۸ درصد را شامل شده و ۱۳نفر استاد دانشگاه داشتیم که ۹و نیم درصد را به خود اختصاص داد.

فرماندار قزوین ادامه داد: ۱۷نفر مشاغل آزاد بودند که ۱۲و نیم درصد را به خود اختصاص داد و مجموعه سایر هم ۱۰/۳درصد، بیکار ۲ نفر و مجموعا ۵ نفر روحانی ثبت نام کردند که یک نفر اختصاصا شغل مبلغ و امام جماعت را دارا بود و ۲ نفر هم نماینده فعلی و وکیل یا قاضی هم یک نفر ثبت نامی داشتیم.

۱۲نفر از داوطلبین مجرد هستند

وی یادآور شد: از مجموع ۱۳۵نفر تعداد ۲۶نفر دارای سابقه ایثارگری که از خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان یا دارای جبهه بودند.

این مقام مسئول عنوان کرد: در حوزه رده سنی که سن ۳۰سال تا ۷۵ سال ملاک ثبت‌نام است نیز ۲۶نفر ۳۰تا ۳۵سال شامل ۱۹/۲ درصد، ۳۶ تا ۴۰سال ۲۲ نفر شامل ۱۶/۲ درصد، ۴۱تا ۴۵ ساله ۲۳نفر که ۱۷درصد، ۴۶ تا۵۰ سال نیز ۲۶ نفر که ۱۹/۲درصد و ۵۱ تا ۵۵ سال ۱۷ نفر شامل ۱۲نیم درصد، ۱۵نفر هم در رده ۵۶ و ۶۰ سال شامل ۱۱درصد، ۶۱ تا ۶۵ سال شامل ۳نفر که ۲/۲درصد و یک نفر هم بین ۷۱ تا ۷۵ سال در بین داوطلبین بود.

وی در پایان گفت: در مجموع داوطلبین نیز در بین آقایان ۷ نفر مجرد و در بین بانوان ۵ نفر مجرد هستند.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1553061
ارسال نظر
نظرات