شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 08:19 منتشر شده در مورخ: 1398/09/18 شناسه خبر: 1553124
آغاز مرمت بخش‌های آسیب‌دیده امام‌زاده شاهزاده حسین فراهان
سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فراهان از آغاز مرمت و بازسازی بخش‌های آسیب‌دیده امامزاده شاهزاده حسین روستای نظام‌آباد شهرستان فراهان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سعید نیک‌نام سرپرست میراث فرهنگی شهرستان فراهان در گفتگو با دیار آفتاب؛ از آغاز مرمت و بازسازی بخش‌های آسیب‌دیده امامزاده شاهزاده حسین روستای نظام‌آباد شهرستان فراهان خبر داد و گفت: این مرمت بااعتباری بالغ‌بر ۳۰۰ میلیون ریال زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی در حال انجام است.

نیکنام اظهار کرد: مرمت بنای ارزشمند امامزاده شاهزاده حسین توسط اداره کل میراث فرهنگی و با مشارکت هیئت‌امنا امام‌زاده انجام خواهد پذیرفت و امیدوارم بتوانیم در مدت‌زمان منطقی این پروژه را به پایان رسانده و انتظار شهروندان را برآورده کنیم.

وی ادامه داد: این بنای بسیار ارزشمند و با گنبد منحصربه‌فرد مربوط به قرن ‌۹ و۱۰ است و با شماره۱۹۱۹ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

سرپرست نمایندگی شهرستان فراهان گفت: بنای ساختمان بقعه آجری و متعلق به دوره ایلخانی بوده و در دوره قاجار الحاقاتی به آن اضافه‌شده است و بنا دارای سه ایوان شمالی، جنوبی و شرقی است.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1553124
ارسال نظر
نظرات