شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:10 منتشر شده در مورخ: 1398/09/17 شناسه خبر: 1553146
استقبال نوجوانان البرز از اثر امیر داساگر؛
منطقه پرواز ممنوع، فیلمی که در سینمای نوجوان خط‌شکن شد
گزارش مردمی حاکی از آن است که فیلم سینمایی منطقه پرواز ممنوع سینمای نوجوان را در دگرگون کرده و مورد توجه بسیاری از نوجوانان قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریکفروش فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی امیر داسارگر و تهیه‌‌کنندگی حامد بامروت‌نژاد از مرز یک میلیارد تومان گذشت. این فروش با گذشت سه هفته از آغاز اکران و با وجود شرایط خاص حاکم بر سینماها رقم خورده است.

فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» تاکنون بیش از 900 میلیون تومان در شهرهای دارای سینما و 150 میلیون تومان در شهرهای فاقد سینما (از طریق سینما سیار) بلیط فروشی داشته است. این فیلم همچنین سومین فیلم پرفروش هفته شد و بالاتر از «هزارتو»، «خانه پدری» و «سمفونی نهم» قرار گرفت. پیش بینی می‌شود روند رو به رشد استقبال مخاطبان در هفته‌های آتی نیز ادامه پیدا کند.

شهرهای بدون سینما یکی از اهداف فروش فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» بود که از همان ابتدا و حتی پیش از زمان اکران در سینماهای سراسر کشور، امکان نمایش در آنها فراهم شد. اکران در شهرهای بدون سینما به وسیله سینما سیار انجام شد و تا کنون در این نقاط بیش از 30 هزار نفر به تماشای فیلم منطقه پرواز ممنوع نشسته‌اند.

خبرنگار "تیتریک" دریکی از روزهای اکران این فیلم در سینما هجرت به سراغ تماشاگران این فیلم رفت و نظر آنان را درباره این فیلم جویا شد.

سینمای کشور به شدت نیازمند تولیدات خوب در زمینه سینمای نوجوان است

شمسی عسگری یکی از والدینی که به همراه دو فرزند خود برای تماشای این فیلم آمده بود در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: فیلم واقعا خوب و هیجان انگیز بود، فرزندان من بسیار از این فیلم خوششان آمد، این اولین فیلم در سینمای کشور بود که پر محتوا و مختص سینمای نوجوان بود.

وی ادامه داد: کودکان و نوجوانان با دیدن این فیلم روحیه امید و موفقیت در آن ها زنده می شود واقعا سینماهای کشور به شدت به این گونه فیلم ها نیازمند است امیدواریم این فیلم نقطه عطفی برای ساخت فیلم های این چنینی برای فرزندان ما باشد.

او تصریح کرد: فرزندان من به شدت راغب هستند باز هم این فیلم را ببینند و این نشان می دهد وقتی ما خوراک خوب برای سنین مختلف تهیه کنیم قطعا مخاطب باهوش است و از آن استقبال می کند.

"منطقه پرواز ممنوع" سینمای نوجوان را دگرگون کرد/ محتوای خوب مخاطب پسند است

امید کلهر پدر یکی از نوجوانان البرزی که همراه پسر خود برای دیدن این فیلم به سینما هجرت آمده بودند، در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: فیلم سینمای منطقه پرواز ممنوع سینمای نوجوان را در دگرگون کرد و نشان داد فیلم خوب را مخاطب نوجوان می پسندد و از آن استقبال می کند.

وی ادامه داد:پسر من با دیدن فیلم به شدت ذوق کرده و آن روحیه "خواستن و توانستن" در آن به شدت تحت تاثیر قرار گرفت بنابراین یک فیلم چقدر می تواند روحیه ایرانی بودن را ترغیب کند امیدوارم این فیلم اولین و آخرین تولید سینمای نوجوان نباشد و فیلمسازان باز هم محتوای خوب برای نوجوانان این مرز و بوم تولید کنند.

 

امیدواریم "منطقه پرواز ممنوع" در زمینه سینمای نوجوان در کشور خط شکن باشد

فرشته رضایی یکی از مادران البرزی که یک خانواده 5 نفره بودند و برای دیدن فیلم خانوادگی به سینما آمده بودند، در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: خوشحالم که بعد از سالها فیلمی خانوادگی از دل سینما خارج شد، خانواده ما به شدت به سینما علاقه دارد ولی چندین بار که برای دیدن فیلم های کمدی با خانواده به سینما آمدیم با برخی شوخی های جنسی در فیلم ها مواجه شدیم که برای فرزندانم مناسب نبود.

وی ادامه داد: امروز که برای دیدن فیلم متناسب با سینمای نوجوان به همراه فرزندانم آمدم بسیار خوشحال شدم سراسر فیلم جذابیت بود، فیلم مختص فرزندانم بود و کاملا حس خوب به من و خانواده ام منتقل شد.

او معتقد است: سینمای نوجوان در کشور به شدت نیازمند این چنین فیلم هایی است که نوجوان را به تلاش و غیرت ایرانی سوق دهد ولی متاسفانه خوراک چنین فیلم هایی در کشور کم است.

"منطقه پرواز ممنوع" ارزش ها را به خوبی با زبان عامیانه و شور و شوق به مخاطب نوجوان منتقل کرد

احمد خواجه پور پدر یکی از دانش آموزان البرزی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: در فیلم سینمایی "منطقه پرواز ممنوع" ارزش ها به خوبی به زبان عامیانه و شور و شوق به مخاطب نوجوان منتقل می شود و یک رابطه پدر و پسری عالی را می بینیم و این بسیار مخاطب پسند است.

وی ادامه داد: دنیای پر زرق و برق امروز مجالی برای ارتباط صمیمی و تمیز را به خانواده ها نمی دهد مخصوصا با ورود دنیای مجازی این ارتباط کمرنگ تر نیز شده است این فیلم تلنگر خوبی برای والدین است.

این والد البرزی تصریح کرد: موسیقی فیلم از خود فیلم پیشی گرفته ، من که از نوجوانی فاصله گرفته ام کاملا با فیلم همراه می شود ، فیلم بسیار تمیز و پر محتواست امیدواریم باز هم سینمای نوجوان در کشور شاهد ساخت چنین فیلم هایی باشد.

دانش آموزان البرزی: فیلم سرشار از هیجان و عالی بود

ناهید ترابی دانش آموز البرزی که به همراه دوستانش برای تماشای این فیلم آمده بود در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: فیلم خیلی عالی بود سراسر هیجان بود، من خیلی از فیلم خوشم آمد واقعا از تمام کسانی که این فیلم را برای ما ساختند تشکر می کنم.

رضا میر دانش آموز دیگر البرزی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک"گفت: فیلم عالی بود، یک بار هم قرعه به نام سینمای نوجوان افتاد و ما به شدت خوشحالیم امیدواریم باز هم از این گونه فیلم ها برای قشر نوجوانان ساخته شود.

سیما حسینی دانش آموز کلاس سوم مدرسه دهخدا به خبرنگار "تیتریک" گفت: خوراک خوب مخاطب خاص خودش را دارد بعد از مدتها شاهد یک فیلم خوب برای قشر نوجوان هستیم که با استقبال میلیاردی مواجه شد امیدوارم این فیلم در سینمای نوجوان خط شکن باشد و باز هم شاهد فیلم های این چنینی در سینمای کشور باشیم.

مخاطبان و علاقمندان می توانند آمار لحظه به لحظه فروش، تعداد مخاطبان و مناطقی که فیلم در آنجا اکران می‌شود را به صورت لحظه‌ای در سایت www.ekran.ammaryar.ir مشاهده و دنبال کنند.

همچنین علاقمندان به اکران فیلم "منطقه پرواز ممنوع" در شهرهای بدون سینما و مناطقی که امکان پخش فیلم‌ در آن به دلایل مختلف وجود ندارد می‌توانند با ثبت سفارش در این سایت و یا تماس با شماره 02142795620 درخواست خود را ثبت نمایند. مخاطبان در صورت داشتن هرگونه سوال درباره اکران‌های گروهی و مدارس نیز می‌توانند با شماره 02142795640 تماس بگیرند.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1553146
ارسال نظر
نظرات