شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:09 منتشر شده در مورخ: 1398/09/17 شناسه خبر: 1553152
رئیس ستاد انتخابات استان البرز؛
نام‌نویسی 370 داوطلب برای نمایندگی مجلس در استان البرز
نورمحمد فردی گفت: آمار نهایی ثبت‌نام داوطلبان مجلس در استان البرز با نام‌نویسی 370 نفر از حوزه انتخابیه کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا و حوزه انتخابیه شهرستان‌های ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد همراه بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس ستاد انتخابات استان البرز درباره آمار نهایی ثبت نام داوطلبان در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: استقبال برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در این دوره نسبت به دوره قبل در سال ۹۴ بر اساس آخرین آمار ۳۲ درصد افزایش داشته است.

نور محمد فردی به برگزاری 12 جلسه با 70 مصوبه و 9 بازدید از حوزه های انتخابیه ثبت نام داوطلبان مجلس در استان البرز اشاره کرد و افزود: در مرکز انتخابیه کرج که شامل شهرستان های کرج، فردیس و اشتهارد خواهد بود ۱۶۰ نامزد برای تصاحب ی یک کرسی رقابت می کنند. 
 
وی با اشاره به اینکه از مجموع نامزدهای ثبت نامی در کل استان البرز 319 نفر مرتبط با حوزه های انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد معادل 86 درصد است، اظهار داشت: 51 نفر معادل 14 درصد نامزدهای ثبت نامی متعلق به حوزه ساوجیلاغ، نظرآباد و طالقان است. 
 
نور محمد فردی به رقابت 51 نفر برای یک کرسی در مرکز انتخابیه ساوجبلاغ اعم از ساوحبلاغ، نظرآباد و طالقان اشاره و تصریح کرد: در مجموع در استان البرز هر 123 نفر برای یک کرسی با یکدیگر رقابت می کنند در حالیکه این میانگین در کشور هر 53 نفر به ازای یک کرسی است.
 
وی فراوانی سن شرکت کنندگان را بین سنین 36 تا 40 اعلام کرد و گفت: از بین ثبت نام کنندگان هشت نفر سابقه نمایندگی، ۵۷ نفر سابقه داوطلبی و ۳۲۰ نفر افرادی بودند که قبلا سابقه ثبت نام و داوطلبی مجلس نداشتند، همچنین از مجموع ۳۷۰ نفر، ۳۱ نفر فرهنگی، ۱۴۳ نفر کارمند، ۳۷ نفر استاد، چهار نفر روحانی، ۳۰ بازنشسته، ۹ نفر بیکار، ۷۳ نفر ایثار گر و سایر مشاغل  هستند.
 
رئیس ستاد انتخابات استان البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: 73 نفر از کاندیداها را زن و 297 نفر آنها را مرد اعلام کرد و افزود: 29 نفر از این داوطلبان در وزارت کشور ثبت نام کرده اند.  
 
 
 انتهای پیام/
https://dana.ir/1553152
ارسال نظر
نظرات