شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1398/09/17 شناسه خبر: 1553212
استیضاح کنندگان زنگنه قانع نشدند
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس گفت: نمایندگان استیضاح کننده وزیر نفت از پاسخ‌های وی قانع نشدند و گزارش استیضاح برای اعلام وصول به هیأت رئیسه ارسال می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سیدمحمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ نشست کمیسیون انرژی مجلس برای بررسی طرح استیضاح وزیر نفت ساعت 12:30 دقیقه امروز (یکشنبه) برگزار شد. 

وی افزود: در این جلسه وزیر پاسخ‌های خود را به سؤالات نمایندگان استیضاح‌کننده اعلام کرد اما نمایندگان از پاسخ وزیر قانع نشدند. 
 
نماینده مردم خمینی شهر اظهار داشت:‌ بنا بر این شد که گزارش استیضاح وزیر نفت برای اعلام وصول به هیأت رئیسه مجلس ارسال شود. 
 

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی هم در گفت‌وگو با فارس در بیان جزئیات بیشتری از نشست استیضاح کنندگان وزیر نفت با زنگنه، گفت: در این جلسه وزیر نفت در مورد 2 بند از 9 بند استیضاح توضیحاتی را ارائه کرد که به دلیل محدودیت زمان بنا شد تا 7 بند دیگر استیضاح در جلسه فردا کمیسیون انرژی مورد بررسی قرار گیرد. 

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: 2 بندی که امروز مورد بررسی قرار گرفت مربوط به قراردادهای نفتی آی‌‌پی‌سی، پارس جنوبی و دیگر میادین مشترک بود که گزارش و توضیحات ارائه شده توسط وزیر برای نمایندگان قانع‌کننده نبود. 

ابوترابی خاطرنشان کرد: در نهایت بنا بر این شد تا وزیر با مدیریت زمان در جلسه فردای کمیسیون در مورد هفت بند دیگر نیز توضیحات خود را ارائه کند و گزارش استیضاح در جلسه روز سه‌شنبه صحن به هیأت رئیسه ارائه خواهد شد.

حذف کارت سوخت و راه‌اندازی مجدد آن، افزایش قاچاق سوخت، ارائه اطلاعات غلط درباره افزایش قیمت بنزین، عدم صداقت درباره علت گران شدن نرخ بنزین، وجود دستگاه کارت‌خوان در دفتر وزارت نفت، نا کارآمدی در انعقاد قرارداد‌های میادین مشترک گازی و نفتی، اتخاذ برخی تصمیمات نادرست در واگذاری‌ها و همچنین عدم توجه به توسعه پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و فرآورده‌های نفتی از جمله محور‌های استیضاح وزیر نفت است.
 
انتهای پیام/
https://dana.ir/1553212
ارسال نظر
نظرات