شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:34 منتشر شده در مورخ: 1398/09/18 شناسه خبر: 1553381
مدیر اجرایی اتحادیه عمده فروشان مواد غذایی یزد:
ثبات قیمت در بازار مواد غذایی یزد/ مغازه‌داران هزینه‌ اضافی ناشی از گرانی بنزین را از جیب می‌پردازند
مدیر اجرایی اتحادیه عمده فروشان مواد غذایی یزد با بیان اینکه ثبات قیمت در بازار مواد غذایی وجود دارد، گفت: با وجود افزایش قیمت بنزین و در نتیجه افزایش کرایه حمل و نقل در پخش مواد غذایی، کالاها با همان قیمت قبل عرضه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرهاد نیکونهاد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه هیچ افزایش قیمتی در اجناس و کالاها در بازار نسبت به چند ماهه گذشته وجود ندارد، گفت: اجناس به وفور در بازار یافت می‌شود و هیچگونه کمبودی در هیچ کدام از کالاها وجود ندارد.

وی با اشاره برخی خبرها مبنی بر افزایش قیمت برنج افزود: برنج نیز هیچ تغییر قیمتی نداشته است و هم اکنون برنج هندی و پاکستانی با قیمت تقریبی پنج هزار تومان تا 10 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود و قیمت حبوبات نیز مانند قبل است.

مدیر اجرایی اتحادیه عمده فروشان مواد غذایی یزد با بیان اینکه ثبات قیمت در بازار مواد غذایی وجود دارد، عنوان کرد: با وجود افزایش قیمت بنزین و در نتیجه افزایش کرایه حمل و نقل در پخش مواد غذایی، کالاها با همان قیمت قبل عرضه می‌شود و هیچگونه افزایش قیمتی برای مصرف کننده وجود نداشته است و هزینه‌های اضافی تحمیل شده ناشی از گرانی بنزین را وانت‌بارها و مغازه داران از جیب پرداخت می‌کنند.

نیکونهاد با اشاره به نوسانات اخیر ارز و افزایش قیمت دلار گفت: چنانچه افزایش قیمت دلار به مدت چند ماه تداوم داشته باشد و موجب تورم شود در بازار مواد غذایی تاثیر می‌گذارد و اینگونه نیست که نوسانات ارز بالافاصله بر قیمت‌ها تاثیرگذار باشد.

وی گفت: با توجه به عدم تغییر قیمت در چندماه اخیر قدرت خرید مردم نیز تغییری نداشته است و ثبات بر بازار حکمفرسات و انواع و اقسام مواد غذایی و کالاهای اساسی از جمله برنج، شکر، حبوبات، رب گوجه فرنگی، ماکارونی و ... به وفور یافت می‌شود.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1553381
ارسال نظر
نظرات