شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:38 منتشر شده در مورخ: 1398/09/18 شناسه خبر: 1553411
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
مقاومت مسیر توسعه قدرت و الگو شدن است
عضو مجمع تشخیص مصلت نظام گفت: مقاومت مسیر انزوا نیست بلکه مسیر پرگشودن در جهان و توسعه دادن قدرت خود به کشورهای دیگر است. مقاومت سبب شد که به عنوان الگو برای کشورهایی که می خواستند سروری کنند ولی جرات نمی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، محمدحسین صفار هرندی شب گذشته در مراسم یادمان 33شهید اصناف شهرستان بافق گفت: امروز برای بزرگداشت کسانی مراسم گرفتیم که وفاداری به حق بوده و هستند و تصویر این شهیدان وقتی در مقابل ما درخشندگی دارد به معنای این است که ما همچنان مسیری را که آنها پیمودند را به عنوان مسیر حق قبول داریم و راه آنها را مسیر درستی می‌دانیم و دچار تجدید نگاه و نظر نسبت به مسیر پیموده شهدا نشدیم و بی‌جهت هم نیست که انتظار داریم دست ما را نیز بگیرند.

وی افزود: باید وصیت‌نامه شهیدان را مطالعه و توصیه هایی را که به مخاطبان عام و دوستان کردند را ببینیم و همین که هراز گاهی برای بزرگداشت شهدا دورهم جمع می شویم و مسیری که آنها طی کردند را مرور و خود را نیز بسنجیم که در راه و مسیر و دیدگاهها و خواسته های شهیدان بوده ایم یا خیر و آیا شده که ما تبری بجوییم از راه آنها که خیلی خطرناک است و کار به جایی برسد که فاصله بیاندازیم بین خودمان و شهداو آنها را متهم کنیم که اشتباه کردند که این راه را رفتند. در همین کشور جمهوری اسلامی اتفاق افتاد زمانی که می خواستند شهیدان را در فلان دانشگاهی دفن کنند یه عده آمدند و سینه سپر و گفتند مگر از روی جنازه ما رد شوید که بخواهید شهید دفن کنید.

عضو مجمع تشخیص مصلت نظام تصریح کرد: اتفاقی که در این سالیان اخیر به خصوص در بعضی محفل ها افتاد برائت جستن از مسیر نورانی انقلاب، امام، آزادگی و استقلال در روزهای پرتب و تاب انقلاب که شعار اصلی استقلال آزادی بود و امروز کسانی به جنگ استقلال آمدند و استقلال را یک مقوله قدیمی می دانند و توجیه می کنند وابستگی و مستقل نبودن را که تبری جویی از شهیدان و انقلاب واین یعنی تمسخر و بازی گرفتن ارزشها است.

صفارهرندی در ادامه به سخنان مکرر رهبر معظم انقلاب در مسئله مقاومت اشاره و بیان داشت: مقاومت راه مقابله بر ترس، نا امنی و راه دور شدن از حزن است. در حوزه های دفاعی و نظامی ایستادگی و مقاومت ما باعث می شود که به صورت نقد و آشکار نتایج آن مشخص است که نمونه آن ربودن کشتی ایران توسط دشمن که سیلی محکمی از بسیجیان و پاسداران ما خوردند. جلوه برجسته آن نیز پهباد فوق مدرن آمریکایی بود که ارزش مالی آن به اندازه 5 هواپیمای مدرن f35 آمریکایی بود.

نتیجه گره زدن سرنوشت کشور به خارج چیزی است که الان در عربستان سعودی می‌بینیم

وی عنوان کرد: نتیجه مقاومت این است که جوری خود را تجهیز و متوسل به اقداماتی شوید که به واسطه آن اقدامات، دشمن شما اندیشه تعرض به شما را از دست بدهد ولی در مقابل این حرکت عده ای هم پیشنهاد می کنند اگر می خواهید آرامش به دست آورید در مقابل دشمن گردن کج کن و بگو حتی آب خوردن ما هم دست شماست که حرف سخیف و بی ربطی زد در صورتی که آب خوردن ما محصول توسل به سمت خدا است.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: چرا فکر می‌کنید آب خوردن و امنیت ما دست دشمن است؟ کسانی که اینجور فکر کردند و امنیت خود را به زلف قدرت های شیطانی گره زدند امروز جوابی که از آن طرف می گیرند این است که باید در اختیار آنها یعنی در انحصار آنها باشیم که نمونه آن کشورعربستان است که مثل گاو شیرده آنها را می دوشند.

صفار هرندی به تحلیل و مطالب رسانه‌های دشمن در خصوص ایران پرداخت و یادآور شد: یکی از خبرگزاری‌های آمریکا نوشت که ایران به رئیس جمهور آمریکا نشان داد که بزرگتراز آن است که منزوی شود و به جای ایران آمریکا است که در باتلاق افتاده و ایران نشان داده در صورتی که امریکا تصمیم به تشدید تنش بگیرد توانایی انجام حملات متقابل را دارد و ایرانی ها می دانند که جنگ محتمل حتما باعث سرنگونی پادشاهی عربستان خواهد شد.

وی خطاب به کسانی که ادعا می کنند که ما امنیت خود را در سایه نزدیکی با قدرت های بزرگ بدست می آوریم تصریح کرد: اینها کسانی هستند که به عواقب آن نمی اندیشند در حالی که قدرت واقعی، قدرت درون گرا است. روزی که به ما در دوران دفاع مقدس جنگ افزار و حتی سیم خاردار نمی دادند جوانانی پای کار آمدند و ساخت سیستم های نظامی را شروع تا متکی به بیرون نباشند و در جواب کسانی که می گویند ما نمی توانیم خود را نسبت به دنیا ببندیم و قطع رابطه کنیم این است که از موضع عزت با دنیا ارتباط برقرار کنید و این مقاومت، مقاومت فعال است نه منفی.

نمایندگانی انتخاب کنید که جنسشان شبیه شهداست

عضو مجمع تشخیص مصلت نظام تأکید کرد: مقاومت مسیر انزوا نیست بلکه مسیر پرگشودن در جهان و توسعه دادن قدرت خود به کشورهای دیگر است. مقاومت سبب شد که به عنوان الگو برای کشورهایی که می خواستند سروری کنند ولی جرات نمی کردند. هزینه مقاومت از هزینه سازش کمتر است.

صفار هرندی به جایگاه رهبری از نگاه رسانه‌های غرب اشاره کرد و گفت: رهبر عالی ایران در پی کشاندن ترامپ به یک نبرد سیاسی است و بدون شک رهبر ایران یک قهرمان جدی و موفق ترین رهبر خاورمیانه از جنگ جهانی دوم به این سو و فوق العاده باهوش و از مهارت های ممتاز و استعدادهای عالی برخوردار است. هیچ رهبر دیگری در دنیا به اندازه آیت الله خامنه ای در سبک زندگی با ترامپ تفاوت ندارد یعنی همه رهبران عالم از جنس ترامپ هستند، خامنه ای در طول عمرش معتقد به مقاومت در برابر امپریالیسم آمریکا بوده که همان دکترین راهبردی جمهوری اسلامی است و وی به شدت اهل مطالعه و تنها رهبری در خاورمیانه است که مردم حاضرند برای او از جان خود بگذرند.

وی اظهار داشت: وقتی به وصیت نامه شهیدان مراجعه می کنیم مضمون مشترک در تمام وصیت نامه ها اطاعت و پیروی از ولی فقیه و رهبر جامعه است چون همه حیثیت و ابهت ما مدیون حضور باصلابت اوست و مبادا حرف او روی زمین بماند و یا غفلت کنیم. در انتخابات پیش رو به سراغ کسانی برویم که جنس‎شان شبیه شهدا است و کدامشان جنسشان شبیه به شهدا است و کدام یک از آنها حاضرند از بخشی از منافعشان به نفع آرامش جامعه بگذرند و دنبال بلوا نیستند.

انتهای پیام/

 

https://dana.ir/1553411
ارسال نظر
نظرات